1.6.2017 - 13.8.2017 - Registrace vedlejších specializací

Akademický senát schválil vznik nové katedry

fphVe středu 10. 12. schválil Akademický senát Fakulty podnikohospodářské VŠE vznik nové katedry. Od 1. 1. 2015 tak na fakultě vznikne Katedra podnikání. Další významnou schválenou změnou je transformace Katedry podnikové ekonomiky na Katedru strategie. Katedra podnikání se bude zabývat zejména problematikou zakládání nových růstově orientovaných firem, inovačním managementem, sociálním podnikáním a udržitelným podnikáním. Bude intenzivně spolupracovat s inkubátorem a akcelerátorem při VŠE. Vedením katedry bude od 1. 1. 2015 pověřena doc. Ing. Jitka Srpová, CSc.

Katedra strategie se bude věnovat zejména následujícím tématům: strategie podniku, internacionalizace, strategické kooperace, fúze a akvizice, strategické myšlení, hodnocení výkonnosti, správa společností, zájmové skupiny, ekonomické a neekonomické cíle organizace, sdílení hodnot, podnik a jeho role ve společnosti, rodinné firmy, restrukturalizace a insolvence. Vedoucím katedry i nadále zůstává doc. Ing. Jiří Hnilica, Ph.D.