23.8.2017 09:00 - Úřední hodiny studijního oddělení FPH

Fakulta podnikohospodářská otevírá mezinárodní program MBA

ISBMFakulta podnikohospodářská VŠE zahájí v říjnu 2015 nový mezinárodní manažerský program MBA vyučovaný plně v anglickém jazyce. Unikátnost tohoto programu spočívá mimo jiné v tom, že jeden z předmětů je vyučován v zahraničí. Uzávěrka přihlášek je 15. června 2015. Fakulta podnikohospodářská doposud nabízela MBA program v českém, a jen částečně v anglickém jazyce. Od zimního semestru 2015/2016 bude program MBA přístupný i pro zájemce, kteří ho chtějí absolvovat plně v angličtině. „Zájem očekáváme především ze strany cizinců, kteří v České republice pracují. Je tady řada mezinárodních firem, které hledají kvalitní vzdělání pro své zaměstnance. A VŠE je pro ně osvědčenou vzdělávací institucí, protože z jejích absolventů rekrutují své zaměstnance, a naše zkušenost ukazuje, že jsou s nimi velmi spokojeni,“ říká prof. Ing. Hana Machková, CSc., rektorka VŠE.

Program MBA v angličtině má mezinárodní i českou akreditaci. Mezinárodní akreditaci mu udělila společnost FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation), českou Česká asociace MBA škol (CAMBAS), která je členem EQUAL (European Quality Link při EFMD). Výuka anglického MBA programu bude probíhat v ucelených blocích odpovídajících 10 hlavním oborům:

• Management Basics (Operations Management, International Management and Management Fundamentals)
  • Human resources management (Human Resource Management, Management Skills, Organizational Behavior and Leadership, Cross-Cultural Management)
  • Economic Frameworks (Economics, World Economy Trends, Applied Statistics)
  • Corporate Governance (Legal Environment, Managerial Responsibility and Business Ethics)
  • Marketing (Marketing Management, Consumer Behavior)
  • Research Assignment
  • Accounting, Taxation, and Auditing (Financial Accounting, Taxation and Auditing and Applied Accounting of Management)
  • Financial Management (Managerial Finance, Financial Modelling in Business Practice, Finance and International Financing)
  • Information Management (Information Systems, Information Technology Management)
  • Strategic Management (Strategic and Risk Management, Change Management and Project Management)
  • Business and Entrepreneurship (Entrepreneurship, Business Evaluation and Investment Decision-Making)
  • Business Project
  • Thesis

Struktura výuky obsahuje kromě hlavních modulů i dvě ročníkové práce (Term paper, Business project) a závěrečnou diplomovou práci (Master thesis). Obsahově MBA propojuje potřeby manažerské praxe se současnými trendy a nejnovějšími výsledky výzkumu. Programu mohou využít i zájemci, kteří chtějí absolvovat pouze vybrané moduly. Každý modul totiž vhodně doplňuje, a hlavně rozšiřuje studijní a vzdělávací programy klasického vysokoškolského vzdělání. Do výuky budou zapojeni učitelé VŠE, zahraniční hostující profesoři i odborníci z praxe.

Jeden z deseti předmětů studia je vždy vyučován v zahraničí, a to formou krátkodobé studijní stáže na jedné z partnerských univerzit. Těmi jsou Univerzita ZHAW v Curychu a University of Liechtenstein.

FIBAAVíce informací naleznete zde.