1.12.2017 - 8.1.2018 - Registrace vedlejších specializací

18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

FPH byla ohodnocena zaměstnavateli jako nejlepší ekonomická fakulta

logo_skola_doporucena_zamestnavateliFakulta podnikohospodářská má podle zaměstnavatelů jedny z nejlépe připravených absolventů pro trh práce. Vyplynulo to ze soutěže Škola doporučená zaměstnavateli, kde se FPH umístila nejlépe ze všech ekonomických fakult. Napříč celým žebříčkem obsadila osmé nejlepší místo.

Soutěž Škola doporučená zaměstnavateli pořádá Klub zaměstnavatelů již druhým rokem. V letošním roce se počet hlasujících firem oproti prvnímu ročníku zdvojnásobil na celkový součet 230 významných zaměstnavatelů z celé České republiky. Ve druhém ročníku hlasovaly pro školy firmy jako ŠKODA AUTO, ČEZ, Česká pošta, FOXCONN, Robert Bosch, AGC, ArcelorMittal Ostrava, O2, T-Mobile, Siemens, Continental a další.

Metodika ocenění vychází z předpokladu, že fakulty vysokých škol znají nejlépe personalisté jednotlivých firem. Pravidelně poznávají při pohovorech a v pracovní praxi absolventy všech stupňů škol. Vědí, kdo má jak absolventy pro trh práce připravené. Mají tedy hlavní slovo a váhu, která je navíc posílena počtem zaměstnanců, bodovým koeficientem od 1 do 30. Důvodem odlišení velikosti je související schopnost absolventy také reálně zaměstnat.

Pořadí nejlepších fakult vysokých škol v České republice hodnocených předními zaměstnavateli:

1. České vysoké učení technické v Praze, Fakulta strojní
  2. Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství