27.10.2017 - 28.10.2017 - Konference Management in the Digital Era

31.10.2017 - Snídaně s děkanem

Ohlédnutí za CEMS V4 konferencí

Související stránky

Od 5. do 8. dubna 2017 hostila Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) tzv. CEMS V4 konferenci. Konference, organizovaná studenty z CEMS Club Prague ve spolupráci se strategickými partnery Google, L'Oréal a Unibail-Rodamco, a partnery Hilti, PwC a Škoda Auto měla hlavní téma Behaviorální ekonomie.

Obsah konference

Vysoká škola ekonomická v Praze přivítala 100 studentů z 21 partnerských škol CEMS aliance, které čekal bohatý akademický a společenský program. Firemní partneři se tak mohli setkat s talentovanými studenty ze středoevropského regionu a studenti využít kontaktu s danými firemními zástupci.

Konference se také účastnil pan Tomáš Hruška, generální ředitel firmy L’Oréal pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, jež je zároveň absolventem magisterského programu CEMS, který uvádí: „Byl jsem prvním studentem, který absolvoval CEMS na VŠE. „Je to pro mne mimořádný okamžik vrátit se na svoji universitu a podílet se na CEMS V4 konferenci. "

Kromě získání jedinečné příležitosti dozvědět se více o možnostech zaměstnání, získali delegáti praktické zkušenosti z oblasti behaviorální ekonomie. Téma se týkalo psychologických předsudků a způsobu, jakým je společnosti řeší v každodenním podnikání. Účastníci se zapojili do dvou workshopů a jedné soutěže vedené společnostmi Google, L'Oréal, Unibail-Rodamco, Hilti, PwC a Škoda.

Studenti byli schopni aplikovat své znalosti v různých odvětvích, včetně marketingu v maloobchodu, online prostředí, budování značky společně se spotřebiteli, e-auty a osobnostními profily v B2B.

Vzdělávací program byl doprovázen celou řadou společenských akcí. Účastníci měli možnost prohlédnout si Prahu během hry „Hledání tajemství města“, nasvítit kavárnu Bitcoin,  snídani společně s korporátními partnery, kde se diskutovalo o tom, jak mezinárodní zkušenosti ovlivňují životy studentů a samozřejmě nezapomenutelný Gala večer v Sacre Coeur! Celý program byl pak ukončen sobotním brunchem v xPortu.

V neposlední řadě, konference CEMS V4 byla příležitostí k podpoře udržitelnosti. Pohoda, sociální firma, která zajišťuje stravování a zaměstnává osoby se zdravotním postižením, poskytovala své služby po celou dobu konference. Papír a plastový odpad byly sníženy díky online nástrojům, používáním kódů QR pro kontrolu absence a používáním ekologických stravovacích potřeb.

Jsme si jisti, že se studenti vrátili domů s mnoha novými zážitky a znalostmi: „CEMS V4 konference byla jednou z nejlepších akcí pořádaných studenty, kterou jsem kdy navštívila. Všechno bylo připraveno do nejmenšího detailu - organizační výbor i dobrovolníci byli vždy nápomocní! Kromě toho jsem si velmi užila semináře s Hilti a Unibail Rodamco - firmy připravily velmi interaktivní workshopy a ukázaly nám, jak se behaviorální ekonomika uplatňuje v reálných obchodních situacích." – zmínila CEMS studentka z waršavské university SGH Zuzanna Sadowy-Sadowska.