8.6.2017 - CEMS Alumni Soirée

Přednáška Petra Houdka: Mysl či peněženka?

22.4.2017

Zveme Vás na přednášku Petra Houdka z Katedry managementu "Mysl či peněženka?", která se uskuteční 22. dubna 2017 v kině Světozor od 16.00.

Přednáška pořádaná ve spolupráci se Společnost pro kognitivní vědu a filosofii uvede rozkvétající obor behaviorální etiky. Výzkum, který spojuje morální psychologii a experimentální ekonomii ve snaze lépe pochopit, jak lidé řeší etická dilemata – v zaměstnání, v rodině či v politice. Cílem přednášky je ukázat, proč a jak (ne)účinná jsou různá opatření pomáhající lidem rozhodnout se morálně. Do kontrastu bude dán přístup zaměřující se na pochopení „psychologických“ mechanismů zapojených v morálních volbách a „ekonomický“ přístup akcentující pohled co-z-toho-budu-mít.

Petr Houdek se zabývá behaviorální a forenzní ekonomií; obory rovněž popularizuje na svém blogu Pokusy na lidech a společnosti. Působí na Katedře managementu Fakulty podnikohospodářské VŠE, Katedře ekonomie Fakulty sociálně ekonomické UJEP, Katedře filosofie a dějin přírodních věd Přírodovědecké fakulty UK a vede výzkum v Centru pro behaviorální experimenty při CEVRO VŠ.

Více informací naleznete zde.