Studenti FPH mohou nově absolvovat odborné praxe nejen v ČR, ale i v zahraničí

Fakulta podnikohospodářská nabízí již přes rok studentům magisterského oboru Management možnost absolvovat odbornou praxi ve firmě v České republice, za jejíž úspěšné absolvování student získá 6 ECTS. Nově mohou ale absolvovat i odbornou praxi ve firmě v zahraničí.

Odborné praxe v zahraničí

Při výběru odborné praxe v zahraničí mohou studenti magisterských oborů Management a Arts Management využít mimo jiné uzavřenou platformu Highered – The Global Talent Network. Studenti FPH VŠE mají do této unikátní sítě přístup zdarma díky členství Fakulty podnikohospodářské v celosvětové Nadaci pro rozvoj managementu EFMD.

Studenti si mohou vyhledat i jinou firmu pro svou zahraniční odbornou praxi. Výběr této firmy ale musí schválit proděkan pro zahraniční vztahy FPH VŠE. U zahraničních odborných praxí mohou studenti získat finanční podporu, a to v následující podobě:

• Odborné praxe s podporou programu Erasmus+ (státy EU, Island, Norsko, Lichtenštejnsko a Turecko)
    Student obdrží finanční podporu od 400 do 600 €, podle státu, ve kterém praxi absolvuje. Tyto praxe musejí mít formu plného úvazku a trvat minimálně osm týdnů.
  • Odborné praxe s finanční podporou FPH (všechny ostatní státy)
    Student obdrží jednorázové stipendium ve výši 10 000 Kč bez ohledu na délku trvání praxe. Podmínkou je opět plný úvazek a minimální délka trvání čtyři týdny.

Podrobnější informace o náležitostech a podmínkách odborných praxí v zahraničí (předmět 33F502) naleznete zde.

Odborné praxe v České republice

Studenti magisterského studijního programu Management mohou v rámci svého studia absolvovat i odbornou praxi u vybraných firem v České republice. Odborná praxe je přímou součástí studia a zapisuje se v InSIS jako předmět Odborná praxe ve firmě (33F501). Jejím absolvování získává student 6 ECTS. Nyní fakulta nabízí praxe u 34 firem, jako je například Albert, Hopi, Komerční banka, Lindt & Sprüngli, L´Oréal, Mediterranean Shipping Company, Nestlé, Procter & Gamble, PwC, Seznam či T-Mobile. V současnosti fakulta nabízí přibližně 100 volných pozic každý rok.

Více informací o této formě praxe naleznete zde.