8.6.2017 - CEMS Alumni Soirée

Studium MBA programů na FPH

Studium MBA na Fakultě podnikohospodářské je určeno manažerům, kteří se chtějí zdokonalit ve své práci a posunout se na špičkové pozice, ale i zájemcům z jiných oborů, kteří mají zájem rozšířit své vzdělání o manažerské dovednosti a poznatky z oblasti řízení firmy. MBA program organizovaný Mezinárodní školou podnikání (ISBM) při Fakultě podnikohospodářské je jedinečný díky výuce elitních lektorů z řad profesorů Vysoké školy ekonomické, hostujících profesorů, ale i odborníků z domácí a mezinárodní praxe. ISBM nabízí dva MBA programy- jeden vyučovaný v českém jazyce a druhý, nově vyučovaný, v anglickém jazyce.

Tento program se dlouhodobě umisťuje na předních pozicích mezinárodního žebříčku Eduniversal Best Masters & MBA’s Ranking. V letošním roce znovu obhájil třetí místo v kategorii nejlepších programů MBA ve východní Evropě. Hlavními kritérii hodnocení jsou reputace programu, možnost kariérního rozvoje a výše platu v prvním zaměstnání po ukončení studia.

Program je akreditovaný prestižní evropskou akreditační komisí FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation). Tato mezinárodní akreditace potvrzuje vysokou kvalitu studia v souladu s přísnými mezinárodními požadavky a staví tak výuku MBA na Fakultě podnikohospodářské na úroveň MBA programů v západní Evropě. Program je samozřejmě akreditovaný i Českou asociací MBA škol (CAMBAS).

Studium MBA v češtině trvá dva a půl roku. Výuka probíhá formou dvoudenních intenzivních soustředění vždy v pátek a v sobotu. Na konci každého ročníku posluchač skládá průběžné zkoušky na základě zpracovaných ročníkových prací. V posledním semestru posluchač zpracovává a obhajuje Master Thesis. MBA program nabízí možnost vystudovat jeden vybraný modul (například HR Management či Strategic Management) na zahraniční partnerské univerzitě a získat tak jedinečnou zahraniční zkušenost.

Struktura studia:

• Management Basics
  • HR Management
  • Framework of Economics
  • Corporate Governance, Legal Environment and Business Ethics
  • Marketing
  • Term-Paper

• Accounting, Taxation and Auditing
  • Financial Management
  • Information Management
  • Strategic Management
  • Business and Entrepreneurship
  • Business Project

• Master Thesis

MBA v anglickém jazyce se liší od českého programu délkou studia a lektory. Momentálně je studium intenzivnější, než MBA program v češtině, a trvá pouze rok a půl. Obsah modulů ale zůstává stejný, nebo se lehce odlišuje dle úpravy jednotlivých lektorů. Na rozdíl od českého MBA je vždy jeden z deseti modulů studia vyučován v zahraničí. A to formou krátkodobé studijní stáže na jedné z partnerských univerzit – na Univerzitě ZHAW v Curychu nebo na University of Liechtenstein. Zahraničním studentům ISBM nabízí nadstandartní služby, jako je například ubytování na VŠE či potvrzení na vízum.

Přihlášky do českého MBA programu můžete zasílat do 15. února 2016. Dne 29. dubna 2016 se koná den otevřených dveří, kde se zájemcům o studium představí Vysoká škola ekonomická a oba programy MBA. Zájemci se dozví, jak probíhá výuka, harmonogram výuky, detailněji se seznámí s jednotlivými moduly programů. Nebude chybět ani prohlídka výukových prostor.

Více informací o studiu MBA programů, podmínkách pro přijetí a podání přihlášky naleznete zde.