8.6.2017 - CEMS Alumni Soirée

Úspěch CEMS studentů v soutěži MOL Freshhh 2015

MOL Freshhh 2015V soutěži skupiny MOL Freshhh 2015 zvítězil tým „Just Ask Siri“ ve složení 2 studentů našeho programu CEMS/International Management, Petra Boroše a Filipa Biznára, a 1 studenta z Českého vysokého učení technického v Praze, Jakuba Kubiše.

Počet účastníků soutěže Freshhh letos vzrostl: celkem se jí zúčastnilo 2 210 týmů ze 70 zemí, které během osmi soutěžních týdnů řešily reálné výzvy ropného a plynárenského průmyslu. Prvních pět týmů získá příležitost nastoupit do skupiny MOL, první tři týmy navíc získají celkem 25 000 eur.

Skupina MOL oznámila 28. května 2015 vítěze své soutěže Freshhh 2015. Prvních pět z celkem 2 210 týmů ze sedmi desítek zemí se utkalo v živém finále v maďarské Budapešti. Mezinárodní online soutěž Freshhhh 2015 vyhrál tým „Just Ask Siri“ se třemi studenty z Vysoké školy ekonomické a Českého vysokého učení technického v Praze. Skupina MOL, přední mezinárodní ropná a plynárenská společnost, trvale vyhledává přední talenty v ropném a plynárenském průmyslu.

Gratulujeme prvním třem týmům k vítězství v soutěži Freshhh 2015. Chtěla bych poděkovat všem účastníkům za jejich nekonečné úsilí během soutěže. Je neuvěřitelné sledovat, jak si mladí studenti dokáží poradit s reálnými případy a vždy jsou schopni najít nějaké nové řešení. Vynikající výsledky účastníků i jejich počet nám znovu ukazují, že jdeme správným směrem, když se snažíme přilákat největší talenty v ropném průmyslu a plynárenství“, řekla Zdravka Demeter Bubalo, viceprezidentka pro lidské zdroje skupiny MOL.

V ročníku 2015 se na prvních pěti místech umístily týmy s názvy „Chunters“, „Decore“, „Just Ask Siri“, „Oil’s Creed“ a „Upright Solutions“ z Chorvatska, Slovenska/České republiky, Maďarska, Ruska a Slovinska. Tyto týmy postoupily do závěrečného živého finále. Studenti z různých vědních oborů, od chemiků po matematiky, se museli vypořádat s různými reálnými výzvami, které na ně čekaly ve třech kolech soutěže. Týmy musely například na zelené louce vybudovat novou ropnou společnost a činit rozhodnutí ve věcech výzkumných a vývojových projektů zaměřených na hledání bohatých zásob ropy, vybudovat rafinérii pro různé produkty a nalézt nejlepší produktové portfolio pro dosažení zisku. Prvních pět týmů dostalo příležitost vstoupit do skupiny MOL.

První cenu získal tým „Just Ask Siri“ (Filip Biznár, Jakub Kubiš a Petr Boroš) z VŠE a ČVUT a VŠE. „MOL Group je maďarská integrovaná ropná společnost, největší hráč v regionu. Už devátým rokem pořádá studentskou soutěž MOL Freshhh, letos se jí zúčastnilo 2210 týmů z 68 zemí světa. Soutěž má tři kola a v každém kole jsme museli prokázat schopnosti a odbornost v různé oblasti. V prvním kole šlo o řízení rafinérie, kde bylo potřeba optimalizovat veškerá nastavení provozu v závislosti na aktuálních tržních cenách ropy a výsledných produktů tak, abychom maximalizovali zisk závodu. V druhém kole jsme dostali na starost síť čerpacích stanic a soupeřili jsme na virtuálních trzích s dalšími týmy – zde bylo třeba přemýšlet opravdu strategicky a předvídat, co udělají naši konkurenti, abychom na jejich akce mohli správně zareagovat. Třetí kolo bylo finále a měli jsme dva týdny na vypracování prezentace na téma: Vliv poklesu ceny ropy na integrované ropné společnosti. Řekli jsme si, že to prostě jdeme vyhrát, a pracovali na prezentaci 15 hodin denně, což zní poněkud odvážně vzhledem k faktu, že dva z našeho týmu skládají tři dny po návratu z finále státní zkoušku. Pracovali jsme opravdu tvrdě a přednesli profesionální prezentaci, která sklidila nadšené reakce od organizátorů soutěže, přítomných novinářů, ale hlavně od poroty složené z představenstva společnosti. Vyhráli jsme prezentaci, strategickou hru i cenu publika. Chtěli bychom poděkovat MOL Group za skvělou soutěž a omluvit se našim blízkým, že jsme se jim poslední týdny moc nevěnovali,“ prohlásili členové týmu.

Druhé místo získal tým Oil’s Creed z budapešťské Vysoké školy technicko-ekonomické a Korvínovy univerzity v Budapešti, třetí místo tým „Decor“ z Chemicko-technologické fakulty univerzity v Lublani. Program Freshhh je v souladu s korporátní strategií skupiny MOL, která se snaží svými inovativními a uznávanými programy přitáhnout nové talenty.

Pro více informací o programu Freshhh prosím navštivte: www.freshhh.net a https://www.facebook.com/molfreshhh

O skupině MOL

Skupina MOL je integrovaná nezávislá mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v maďarské Budapešti. Společnost působí ve více než čtyřiceti zemích světa, zaměstnává téměř 30 000 lidí a má dlouholeté výsledky. Průzkum a těžbu staví na 75 letech zkušeností v oblasti uhlovodíkového průzkumu. V současnosti provozuje těžbu v osmi zemích a provádí průzkum v dalších třinácti. Společnost provozuje čtyři rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, Slovensku a Chorvatsku. Skupina MOL rovněž vlastní síť více než 1 700 čerpacích stanic ve dvanácti zemích střední a jihovýchodní Evropy.