27.10.2017 - 28.10.2017 - Konference Management in the Digital Era

Výstava fotografií Sáry Roeselové „Ze Severu“

14.12.2015 31.1.2016

virtualni vystava

Na plazmách ve třetím a čtvrtém patře Rajské budovy momentálně promítáme fotografie Sáry Roeselové. Jde o unikátní projekt studentů FPH, předmětu Projektový management v umělecké sféře. Studenti tuto výstavu celou zorganizovali sami a vybrali si pro výstavu právě tuto fotografku, která loňský rok strávila v Laponsku.

Sára Roeselová o výstavě

Loňský rok jsem strávila převážně ve finském Laponsku, podívala jsem se však i do toho norského a švédského. S sebou jsem tahala foťák a byla znovu a znovu překvapována a okouzlována tamní krajinou, specifickým severským světlem, polárním dnem i nocí, nízkými teplotami i nebeskými úkazy. Ze všeho jsem blogovou formou podávala zprávy textem i obrázky. Měla jsem ale chuť celý tento devítiměsíční zážitek ukončit nějakým uceleným způsobem. Rozhodla jsem se proto některé své fotky vystavit, doplnit krátkými texty a pokusit se tak zprostředkovat silné dojmy, kterých jsem v této často mrazivé, avšak neméně krásné, krajině nabyla.

Přijďte se mezi zkouškami podívat i vy do Laponska prostřednictvím naší výstavy.