23.8.2017 09:00 - Úřední hodiny studijního oddělení FPH

Workshop s firemními partnery na téma „Profil absolventa“

Související stránky

Ve čtvrtek 24.11.2011 proběhl workshop s firemními partnery na téma "Profil absolventa" se zaměřením na navazující magisterské obory International Management / CEMS a Podniková ekonomika a management. Během dvou hodin firemní partneři (ČEZ, Plzeňský Prazdroj, Škoda Auto, PwC a Hilty), současní studenti, absolventi a učitelé fakulty společně diskutovali zejména následující otázky:

1. Vnímáte odlišnost studentů / absolventů programu CEMS MIM ve srovnání s jinými obdobnými programy v ČR zaměřenými na oblast managementu? Jaké odlišnosti pociťujete v jejich osobnostním profilu? A jaké v jejich znalostech a dovednostech?
  2. Jak byste definoval/a talentovaného studenta/studentku? Jak se z vašeho pohledu liší/by se měla lišit práce s talentovanými studenty mezi jednotlivými studijními programy Fakulty podnikohospodářské?
  3. Na co by se měly CEMS  resp. obor Podniková ekonomika a management v ČR  v nejbližších letech zaměřit, aby zůstal prestižním a respektovaným programem, ?

Společné závěry budou využity jak při připravě popisu profilů absolventů, tak při přípravě programů pro talentované studenty.