23.8.2017 09:00 - Úřední hodiny studijního oddělení FPH

9th International Days of Statistics and Economics

Ve dnech 10. – 12. září proběhl v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze již devátý ročník mezinárodní vědecké konference International Days of Statistics and Economics. V letošním roce se na konferenci zaregistrovalo 283 autorů a spoluautorů článků, kteří pocházeli z 20 zemí, vedle České republiky např. ze Slovenska, Polska, Ruské federace, Ukrajiny, Francie, Číny, Litvy, Turecka, Izraele, Kanady, Indie a Vietnamu. Příspěvky, které úspěšně prošly recenzním řízením, byly prezentovány v rámci 4 sekcí: Ekonomie, Statistika, Management a Demografie a lidské zdroje.

Příspěvky ze sborníků z předcházejících 4 ročníků konference byly zahrnuty do prestižní databáze Conference Proceedings Citation Index, která je součástí Web of Science, Thomson Reuters.

Letošní konferenci pořádaly katedra mikroekonomie Fakulty podnikohospodářské a katedra statistiky a pravděpodobnosti Fakulty informatiky a statistiky z Vysoké školy ekonomické v Praze ve spolupráci s ESC Rennes International School of Business a Podnikohospodářskou fakultou v Košicích Ekonomické university v Bratislavě.

Jako keyspeakeři letošní konference vystoupili guvernér České národní banky pan Ing. Miroslav Singer, Ph.D. a ředitel Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd pan doc. Ing. Juraj Sipko, PhD., MBA.