Zrušení promocí, přerušeno vydávání diplomů Ing. Mikanem i studijním oddělením

Vážení studenti,

v důsledku stávající hygienické situace se vedení Fakulty podnikohospodářské rozhodlo zrušit veškeré plánované promoce v tomto semestru.

Podrobnosti o možnostech předání diplomů budou zveřejněny na webových stránkách do pátku 4. 9.

Děkujeme za pochopení.

Níže přikládáme email děkana rozeslaný dne 2. 9. 2020:

Vážené absolventky a absolventi,

na čtvrtek 10. září 2020 byly naplánovány na naší fakultě slavnostní promoce absolventů magisterských studijních programů, které byly již odloženy z důvodu pandemie koronaviru a kterých se mělo v pěti kolech zúčastnit více než 2,5 tisíce osob (absolventů, jejich rodinných příslušníků, hostů a funkcionářů a pracovníků fakulty).

Vzhledem k aktuálnímu vývoji šíření koronaviru a uvedené koncentraci velkého počtu osob po delší dobu v jednom uzavřeném (a pouze klimatizovaném) prostoru nejsme schopni omezit riziko šíření nákazy v průběhu promocí na přijatelnou míru; proto jsme se po pečlivém zvážení všech pro a proti a po projednání na včerejším krizovém štábu rektorky a děkanů fakult rozhodli promoce na naší fakultě zrušit.

Toto těžké rozhodnutí nás netěší a činíme jej s vědomím, že jste si předání diplomu chtěli užít se svými blízkými formou tradičního slavnostního ceremoniálu, na který jste se připravovali. Při nelehkém rozhodování o konání promoce jsme však dali přednost ochraně zdraví jak Vašeho, tak Vašich blízkých.

Věříme, že naše rozhodnutí pochopíte a omlouváme se Vám za nepříjemnosti, které Vám zrušení promoce případně přinese.

prof. Ing. Ivan Nový, CSc.

děkan

Fakulta podnikohospodářská

Vysoká škola ekonomická v Praze

P.S.

Vzhledem k tomu, že za dané situace nemá plánování dalšího náhradního termínu konání promoce smysl, navrhujeme Vám následující možnosti vyzvednutí diplomu:

1. ve čtvrtek 10. září 2020 v termínu původně plánovaných promocí v kanceláři RB 328 s průkazem totožnosti,
  2. v konzultačních hodinách SIF Ing. Pavla Mikana v průběhu zimního semestru, prosíme o emailové ohlášení předem – od 13. 10. dočasně přerušeno v návaznosti na opatření rektorky,
  3. po dohodě se studijními referentkami v jejich úředních hodinách – od 13. 10. dočasně přerušeno v návaznosti na opatření rektorky,
  4. pokud by Vám nevyhovoval žádný z předcházejících důvodu, je možné požádat Ing. Pavla Mikana o zaslání diplomu poštou na adresu evidovanou v informačním systému.