1.12.2017 - 8.1.2018 - Registrace vedlejších specializací

Čestný doktorát prof. M. Hashemu Pesaranovi

Hashem_PesaranDne 20. května udělí rektorka VŠE prof. Ing. Hana Machková, CSc., titul Doctor oeconomiae honoris causa přednímu světovému odborníkovi v oblasti ekonometrie prof. M. Hashemu Pesaranovi. Podle agentury Thomson Reuters patří profesor Pesaran v současnosti mezi nejvýznamnější ekonomy na světě.

Profesor M. Hashem Pesaran působí jako John Elliott Distinguized Chair in Economics a profesor ekonomie na University of Southern Carolina, kde je také ředitelem USC Dornsife Centre for Applied Financial Economics. Je emeritním profesorem univerzity v Cambridge a odborníkem v oblasti ekonometrie, kvantitativní analýzy finančních trhů, makroekonometrického modelování, ekonometrické analýzy časových řad a panelových dat.

Slavnostní předání čestného doktorátu proběhne 20. května v 11 hodin ve Vencovského aule VŠE. Zváni jsou studenti, vyučující, absolventi VŠE i veřejnost. Na akci se prosím registrujte.