1.6.2017 - 13.8.2017 - Registrace vedlejších specializací

Fakulta podnikohospodářská v akademickém roce 2016/2017

Připomeňte si vybrané významné události na Fakultě podnikohospodářské v uplynulém akademickém roce.

Červen 2017 – Fakulta získala nového profesora. Nově jmenovaný profesor, Jiří Hnilica, přezval v pátek 23. června 2017 v historických prostorách Karolina jmenovací dekret. Prof. Ing. Jiří Hnilica, Ph.D. je vedoucím Katedry strategie FPH VŠE, prorektorem pro mezinárodní vztahy a informační systémy VŠE a také vedoucím Centra pro rodinné firmy FPH VŠE.

Květen 2017 – Mezinárodní magisterský program CEMS MIM vyučovaný na Fakultě podnikohospodářské VŠE se umístil 9. v žebříčku The Economist Master in Management Ranking 2017. Program CEMS je vlajkovou lodí fakulty. V rámci tohoto programu fakulta spolupracuje s nejprestižnějšími univerzitami na světě, jako je např. University of St. Gallen či Università Bocconi.

Duben 2017 –  Děkan Fakulty podnikohospodářské VŠE ocenil šest akademických pracovníků fakulty za excelentní pedagogickou činnost v roce 2016. Mezi oceněnými je Mgr. Mario Kubaš, Ph.D. a Ing. Milan Lindner z Katedry arts managementu, Ing. Bedřich Rathouský, Ph.D. z Katedry logistiky, Mgr. Marek Novinský z Katedry marketingu, Ing. Michal Andera z Katedry podnikání a Ing. Ladislav Tyll, MBA, Ph.D. z Katedry strategie.

Březen 2017 – FPH získala jako jediná v České republice prestižní mezinárodní akreditaci EQUIS. Tuto akreditaci získávají jen fakulty se špičkovou výukou, vynikajícími akademickými pracovníky, kvalitní vědeckou činností a silným propojením s praxí. Fakulta se tak zařadila mezi 1 % nejlepších byznys škol světa, jako jsou HEC Paris nebo London Business School.

Únor 2017 – Ve spolupráci s Fakultou podnikového manažmentu Ekonomické univerzity v Bratislavě otevřela naše fakulta výběrové řízení do nového výměnného studijního programu typu „double degree“. Po úspěšném ukončení studia získávají absolventi jak diplom Vysoké školy ekonomické v Praze, tak i diplom Ekonomické univerzity v Bratislavě.

Leden 2017 – V lednu fakulta otevřela nový předmět „B2B Marketing“ vyučovaný v angličtině. Kurz je specifický nejenom zaměřením na B2B trh a využitím špičkové počítačové simulace Markstrat, ale hlavně vyučujícím. Tím je Libor Mertl, zakladatel technologické firmy s více než miliardovým ročním obratem.

Prosinec 2016 –  V prosinci proběhla konference Rodinné firmy na rozcestí, kterou pořádala Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR spolu s Fakultou podnikohospodářskou. Na konferenci vystoupili mimo jiné tehdejší ministr financí Andrej Babiš, tehdejší ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek nebo ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Listopad 2016 – 10. listopadu 2016 byl na návrh Vědecké rady Fakulty podnikohospodářské předán čestný doktorát prof. Henry Mintzbergovi. Profesor Henry Mintzberg je předním světovým odborníkem v oblasti managementu, který se věnoval např. problematice organizační struktury, pracovním rolím manažerů či vzdělávání v managementu.

Říjen 2016 – V půlce října se uskutečnil první mezinárodní týden Arts Managementu, který probíhal v prostorech VŠE. Na akci vystoupili renomovaní zahraniční pedagogové například Thomas Paris z HEC Paris či Alan Yaffe  z University of Cincinnati. Návštěvníci se mohli zúčastnit kreativních workshopů, komentované návštěvy galerie DOX či si poslechnout, jak vycestovat do zahraničí za pomoci Fulbrightovy komise.

Září 2016 – Magisterský program Fakulty podnikohospodářské zaznamenal další velký úspěch v prestižním žebříčku Financial Times, ve kterém se nacházejí nejlepší magisterské manažerské programy z celého světa. Jediným zástupcem v žebříčku z České republiky je obor Podniková ekonomika a management, který se umístil na 81. místě.