2.9.2018 - 4.9.2018 - Seznamovací kurz FPH pro prváky!

Hledat
Pokročilé hledání
Apríles – festival studentů Arts Managementu

23.4.2016

apriles_logoStruny žižkovského festivalu Apríles se poprvé rozezněly před šesti lety. Původně to byla praktická seminární práce studentů Arts Managementu. Od té doby se ze studentského projektu stal jeden z prvních open air festivalů sezóny, který se zaměřuj na specifickou žižkovskou kulturu a rozmanitost tamního života. Tento rok se Apríles koná 23. dubna v parku Parukářka.  

Letošním tématem Aprílesu jsou žižkovské ulice. „Žižkov a jeho ulice mohou na někoho působit depresivně, lidé mohou mít dojem, že je to šedá čtvrť bez života. My chceme dokázat opak, že je to místo, které má mnoho barev, je pestré stejně jako lidé, kteří jej obývají,“ říkají pořadatelé z Arts Managementu. I proto si zvolili pro letošek logo hrající barvami.

Téma se samozřejmě částečně odrazí i v hudebním programu. Jako první se na podiu představí žižkovská kapela Wild Tides. Po nich se můžete těšit na brněnské rockové trio Rattle Bucket a vrcholem večera, nikoliv však závěrem, budou crossoveroví Cocotte Minute, kteří se v loňském roce po delší pauze vrátili na českou hudební scénu a kteří s novou deskou zažívají úspěšný comeback. Celý večer pak zakončí mladí a nadějní českoslovenští John Wolfhooker, kteří v současné době pracují na svém druhém albu. Kromě hudebního programu se mohou návštěvníci těšit i na bohatý a velmi zajímavý doprovodný program. Komentované prohlídky bunkru Parukářka, které byly v loňském roce velice žádané a úspěšné, žižkovské divadelní seskupení Old Stars, Cink Cink Cirk s jejich novocirkusovým představením či výstava kultovních komiksových kreseb Mártyho frky. Na odpoledne připravili program pro děti například rodinné centrum Nová trojka nebo ateliér Kroužek. 

Podívejte se na oficiální videopozvánku.