13.4.2017 - Děkanské volno

Financial Times opět ocenily obor Podniková ekonomika a management

financial_times_logo14. září 2016 Financial Times zveřejnily každoroční žebříček „Master in Management Ranking 2016“. Magisterský studijní program Podniková ekonomika a management je jediným českým oborem, který se v žebříčku umístil. Obor obsadil 81. místo.

V letošním žebříčku se umístily vysoké školy z 25 zemí. Na prvním místě se umístila University of St. Gallen (Švýcarsko), na druhém HEC Paris (Francie) a na třetím Essec Business School (Francie). Tradičně nejúspěšnější byly francouzské a britské magisterské studijní obory. Z mimoevropských se prosadily univerzity v Austrálii, Kanadě, Číně, Indii, Brazílii a na Tchaj-wanu.

Studijní obory ze zemí střední a východní Evropy jsou zastoupeny dvěma vysokými školami z Polska, jednou vysokou školou z Maďarska, jednou vysokou školou z Ruska a Fakultou podnikohospodářskou VŠE.

Žebříček Financial Times je k dispozici zde.