Termíny

2.9.2018 - 4.9.2018 - Seznamovací kurz FPH pro prváky!

Hledat
Pokročilé hledání
Konference pod záštitou Americké ambasády: ENTREPRELOOZA!

V rámci Mezinárodního týdne podnikání, který se koná od 16. do 22. listopadu 2015, pro vás Americká ambasáda připravila konferenci ENTREPRELOOZA! Konference se uskuteční 20. listopadu 2015 v Americkém centru (Tržiště 13, Praha 1 - Malá Strana) od 10.00 do 18.00. Vstup na konferenci je zdarma, stačí se registrovat zde.

Přemýšleli jste někdy o podnikání? Víte, kde začít a kde hledat dobrou radu? Jak vytvořit business plán? Na jaké překážky je třeba se připravit a jak je lehce překonáte? Celodenní série diskusí a prezentací na téma podnikání v rámci Mezinárodního týdne podnikání (Global Entrepreneurship Week) vám pomůže získat potřebné informace!

Program konference:

10.30-12.00 Podnikání a ženy: Vzestup žen-podnikatelek v České republice

V rámci tohoto panelu budeme diskutovat výrazný trend posledních let - zakládání malých firem ženami, které buď odchází z korporátní sféry či začínají pracovat při mateřské dovolené. Jakým specifickým bariérám musí tyto ženy čelit? Jak funguje zasíťování žen? V panelu zasednou ženy mentorky i podnikatelky. V češtině.
Diskutovat budou:

Petra Kubálková (Women Up, Cats2Cats),
Lenka Štastná (Business and Professional Women Prague),
Marie Petrovová (Osvobozená domácnost)
Alena Křížková (Sociologický ústav AV ČR).

Diskusi bude moderovat Jitka Schmiedová (Česká spořitelna)

12:30- 13:30 Jak vystavět startup

Americký podnikatel Ajit D´Sa, zakladatel firem Bandize, AjitCo a Tidbits, ředitel firem TRNSFT a HealCodes, se podělí o svou zkušenost práce softwarového inženýra ve firmě IBM a jeho přechodu z korporátního světa do světa startupů. Z vlastní zkušenosti vám poradí, jak vytvořit business plán, kde shánět finance a jaké jsou momentálně nejzajímavější platformy pro technologické startupy v USA. V angličtině s překladem do češtiny.

14:00 - 15:00 Kde hledat peníze?

Financování startupů v České republice Zástupci crowdfundingových platforem, privátních zdrojů a vlády budou diskutovat o tom, kde je možné hledat finanční zdroje, máte-li myšlenku, kterou chcete přetvořit v byznys. V češtině, s překladem do angličtiny.
Diskutovat budou:

Roman Šiser, Technologická agentura ČR (moderátor)
Aleš Burger, zakladatel a ředitel crowfundingové platformy HitHit.cz
Lukáš Kovanda, Roklen Finance
Juraj Atlas, Liftago
Luboš Matějka, CzechInvest

15:00- 15:45 Jak převést nevládní organizaci na s.r.o.
Americký podnikatel, ředitel reSite a absolvent Fulbrightova programu Martin Barry bude diskutovat své zkušenosti z práce pro úspěšnou nevládní organizaci a jejího přechodu na platformu pro inovativní startupy v České republice. V angličtině, s překladem do češtiny.

16:00-17:00 Networking
Společenskou část programu uvede velvyslanec USA Andrew Schapiro.