23.8.2017 09:00 - Úřední hodiny studijního oddělení FPH

Ocenění pro mezinárodní program MBA na FPH – ISBM – VŠE

Praha, 6. ledna 2014

Manažerský program MBA na Mezinárodní škole podnikání a managementu (ISBM) byl zařazen na třetí místo nejlepších programů MBA ve východní Evropě. Vyhodnocení provedla společnost EDUNIVERSAL v rámci „Best Masters ranking in MBA Full Time 2013/2014“.

ISBM (International School of Business and Management) je vzdělávacím střediskem pro dospělé při Fakultě podnikohospodářské. Jak uvádí akademický ředitel ISBM a proděkan Fakulty podnikohospodářské prof. Ing. Ivan Nový, CSc.: „ ISBM doplňuje, a hlavně rozšiřuje studijní a vzdělávací programy Fakulty podnikohospodářské tak, aby její absolventi byli silnými osobnostmi, měli potřebný odborný rozhled a uměli co nejlépe řešit aktuální manažerské potřeby podniků. V úzkém propojení s fakultou se věnuje domácímu i zahraničnímu ekonomickému vývoji a podmínkám podnikové sféry. Pedagogickým úkolem ISBM je příprava kvalitních odborníků a manažerů pro podnikovou praxi.

Program MBA na VŠE – ISBM je letos znovu reakreditován evropskou institucí FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation), která akredituje vzdělávací programy především na universitách a vysokých školách v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Holandsku. V ČR je ISBM jedinou veřejnou vysokou školou s vlastní akreditací programu MBA.

Hlavním zahraničním partnerem je švýcarská univerzita ZHAW (Zurich University of Applied Sciences), kde mají studenti možnost absolvovat vybrané moduly. Podobná dohoda platí s Univerzitou Liechtenstein. Pedagogickým partnerem je rovněž WOIS Innovation Institut v Coburgu.

V hodnocení získal první místo program MBA na Lomonosov Moscow State University, druhý byl maďarský program MBA na Corvinus University of Budapest - Corvinus School of Management.

„Třetí místo nás příjemně překvapilo“, uvádí prof. Nový, „protože loni byla náš program hodnocen stejnou institucí na pátém místě. Manažerské vzdělávání typu MBA je dnes velkou módou, kterou převzaly vzdělávací instituce nejrůznější úrovně. Koncept ISBM se však zaměřuje na mezinárodní úroveň, vysokou kvalitu výuky, náročnost studia, která odpovídá náročnosti doby a náročným potřebám podnikové sféry. Jsem rád, že naše zaměření na kvalitu a mezinárodní rozměr bylo oceněno, i když náš program MBA nemá ještě příliš dlouhou tradici“.

Další potřebné informace o struktuře a podmínkách studia jsou dostupné na http://isbm.vse.cz.