1.6.2017 - 13.8.2017 - Registrace vedlejších specializací

Udělení titulu Doctor oeconomiae honoris causa prof. Henry Mintzbergovi

Henry_MintzbergNa návrh Vědecké rady Fakulty podnikohospodářské ze dne 24. února 2016 se Vědecká rada Vysoké školy ekonomické rozhodla o udělení čestného doktorátu „doctor oeconomiae honoris causa“ Henry Mintzbergovi. Čestný doktorát bude prof. Mintzbergovi slavnostně předán dne 10. listopadu 2016 v 16.30 hod. ve Vencovského aule. Na slavnostní ceremoniál jsou zvaní všichni studenti, vyučující, absolventi VŠE i veřejnost.Z kapacitních důvodů je povinná registrace.

Profesor Henry Mintzberg je předním světovým odborníkem v oblasti managementu. Celou svoji profesní kariéru se věnuje problematice managementu a business strategií, napsal více než 170 odborných článků a 17 knih. Postupně se zaměřoval na povahu manažerské práce a pracovní role manažerů, organizační strukturu a její efektivní design, strategické plánování a řízení a také vzdělávání v oboru managementu. Je profesorem managementu na McGill University v Montrealu a hostujícím profesorem na řadě univerzit v Evropě i v zámoří.

Jeho zásadním přínosem je inovátorský pohled na manažerské funkce, resp. manažerské role, zkoumání každodenního života manažera a v důsledku toho alternativní přístup ke vzdělávání a rozvoji manažerů. Henry Mintzberg se zasloužil o zásadní posun v oblasti organizační teorie, kde vedle jiného rozpracoval koncept adhokracie a inovativní organizace (jako opak byrokracie). V průběhu své profesní kariéry obdržel desítky mezinárodních ocenění a čestných titulů.