CEMS Block Seminar 2018

Akademický rok 2018/2019 pro nové studenty magisterského programu CEMS/Master in International Management vyučovaného na Fakultě podnikohospodářské byl zahájen tzv. CEMS Block Seminar 2018 (3. – 7. září 2018). Block Seminar je povinnou součástí CEMS curricula. Tento rok VŠE spolupracovala s firmou Plzeňský Prazdroj, která připravila pro 32 studentů 17 národností atraktivní téma “Propose a 2025 HORECA Innovation Program for Plzeňský Prazdroj a.s.“.

Celý seminář zastřešili Ladislav Tyll, MBA, Ph.D., akademický ředitel programu CEMS a Petr Král, Ph.D., vedoucí Katedry mezinárodního obchodu na VŠE, Jan Krafka, Sales Director ON Trade, a Karel Kraus, Trade&Shopper Marketing Director CZ&SK z Plzeňského Prazdroje.

V rámci bohatého programu studenti postupně získávali znalosti potřebné pro realizaci projektu, který jim byl Plzeňským Prazdrojem zadán začátkem týdne. Studenti se soustředili na dvě vzájemně nezávislé oblasti: 1. porozumění chování spotřebitelů, jejich motivaci a přání; 2. návrh revolučního řešení jak zvýšit on-trade prodej. Studenti mj. absolvovali sales marketing workshop, qualitative research workshop, lekci o spotřebitelském chování, konzultační lekce, navštívili pivovar v Plzni, jeden večer strávili se svými spolužáky z CEMS Club Prague, kteří pro ně připravili program.

Poslední den byl věnován prezentacím šesti studentských týmů, které tak ukázaly výsledek jejich týdenní práce. Porota se zástupci z VŠE a z Plzeňského Prazdroje následně rozhodla o vítězném týmu ve složení Martin Duffek, Petr Homolka, Karla Korten, Andrey Smolyakov a Disha Soni.

V letech 2017 a 2016 byl tento seminář organizován ve spolupráci s firmou Hilti (rovněž CEMS korporátní partner), témata byla “Business Model Innovation in the Context of Digital Disruption” a “Digital Strategies of Family Businesses – Case of Hilti”. V letech 2012 – 2015 bylo realizováno téma “Marketing in Automotive Industry” ve spolupráci s dalším korporátním partnerem ŠKODA AUTO.

V případě zájmu můžete shlédnout fotogalerii.

Přijímací řízení do programu CEMS/Master in Management Programme na VŠE se skládá ze dvou náborů. Uzávěrka přihlášek u prvního náboru je 28. 2. 2019, vybraní studenti se zúčastní assessment centra. V případě neobsazení všech volných míst kvalitními uchazeči bude otevřen druhý nábor s uzávěrkou přihlášek 30. 4. 2019. Studenti musí před těmito termíny odevzdat požadované dokumenty.

Globální program CEMS se v letošním žebříčku Financial Times Masters in Management Ranking 2018 umístil 9. a opět si tak zachoval místo v top 10 od roku 2005, kdy je žebříček zveřejňován.

Na Fakultě podnikohospodářské je CEMS/Master in International Management akreditován jako dvouletý magisterský program vyučovaný v anglickém jazyce a v letošním roce se ve výše zmíněném žebříčku úspěšně umístil na 22. místě.