Pozvánka na informační seminář k předkládání žádostí Programu Erasmus+ Výzva 2020

25. listopadu
2019

Všichni zájemci jsou zváni na Seminář Erasmus+, který organizuje Projektová kancelář ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce. Seminář se koná dne 25.11. (9:00 – 12:00 hod.)

Seminář se přímo týká jedné dílčí aktivity  (KA 2 Strategická partnerství) a k ní uvedené Výzvy na r. 2020 (více informací o výzvě zde).

Jedná se o strategická partnerství pro podporu a rozvoj inovací, ve které musí figurovat min. 3 organizace ze 3 různých programových zemí. V projektu dochází ke sdílení dobré praxe a tvorbě výstupů.

Jako příklad lze uvést projekt ČVUT „ Intercultural Communicative Competence – A Competitive Advantage for Global Employability, dvouletý projekt s rozpočtem EUR 168 193,-  nebo projekt na UK „Digitalizace středověkých rukopisů“ (propojení výpočetní technologie a praxe ve zpracování rukopisů), tříletý projekt s rozpočtem EUR 258560,-

Zajímavé jsou i specifické priority této právě vyhlášené výzvy v oblasti VŠ sektoru:

• Podpora Evropských univerzit a evropské studentské karty
  • Posílení internacionalizace a mobility
  • Posílení vazby mezi vzděláváním, výzkumem a inovacemi
  • Cesta k automatickému uznávání kvalifikací
  • Akční plán pro digitální vzdělávání
  • Boloňský proces
  • Podpora internacionalizace
  • Řešení nedostatků v dovednostech
  • Odměňování excelence ve výuce a rozvoji dovedností
  • Budování inkluzivních systémů VŠ vzdělávání