15. 9. 2016: Přednáškové odpoledne v rámci projektu CRP13+ na téma „Mladé výzkumné týmy“

Termín konání: 15. září 2016 v době od 13:00 – 15:00 hod.

Místo konání: Vysoká škola ekonomická v Praze, nám. W. Churchilla 4, Praha 3, místnost č. SB126, Stará budova

Komu určeno: doktorandi a mladí akademičtí pracovníci

Přihlášky: na kontaktním emailu ondrej.machek@vse.cz

Program:

• 13:00-14:00: Možnosti zapojení studentů magisterského studia do výzkumu v oblasti sociálních věd (Ing. Ondřej Machek, Ph.D., VŠE)
    Přednáška nabídne zkušenosti s výukou nového povinného předmětu Metody výzkumu a na základě nich bude diskutovat existující a potenciální možnosti pro větší zapojení studentů do výzkumu. Otázky, které se budou řešit: Co studenti potřebují? Jaký mají vztah k výzkumu? Následovat bude diskuze možností zapojení studentů do výzkumu a jak je zlepšit.
  • 14:00-15:00: Management a leadership uvnitř a vně mladého výzkumného týmu (Ing. Peter Vittek, Ph.D., ČVUT)
    Jak vytvořit tým a infikovat členy – jak organizovat práci a usmívat se při tom – jak sledovat úkoly a neztrácet naději – typická organizační struktura nejenom jako základ státu – finanční řízení a udržování infekce – dotační management – šíření infekce do dalších domén – spin-off – start-up. Na mladé výzkumné týmy platí několik dobře cílených manažerských nástrojů a psychologických modelů. Osobní příběh poskytne pohled na životní cyklus nejmenší a nejzranitelnější buňky výzkumného kolosu, která je tak potřebná, že ani nemusí vzniknout.

Pozvánka ke stažení (pdf) zde.