Statistický software STATA

stata_logo
STATA je statistický software pro správu, analýzu, zobrazování dat a simulace, který byl vytvořený firmou StataCorp. Může být ovládán pomocí grafického uživatelského rozhraní nebo pomocí příkazů. Byl pořízen Fakultou podnikohospodářskou za účelem zpřístupnění statistického nástroje pro zaměstnance a interní doktorandy a podpory výzkumu na FPH.

Fakulta podnikohospodářská má k dispozici licenci, která umožňuje souběžně pracovat maximálně 10 uživatelům. Software je určen pro zaměstnance FPH, kteří mají na FPH plný pracovní úvazek. Pokud máte zájem si nainstalovat STATA 14 na svůj počítač, obraťte se na Centrum informatiky FPH. K produktu neposkytujeme technickou podporu.

Informace o STATA

Přehled funkcí najdete na stránkách StataCorp.

Uživatelská příručka ke stažení v PDF.

Referenční příručka pro zpracování dat z dotazníků[PDF].

STATA tutoriál na YouTube.

Předmět 55F912 – Základy ovládání ekonometrického SW STATA

Knihy – např.

Instalace

Instalační médium je k zapůjčení v RB 447, instalace pro Windows 32 a 64 bitovou verzi je stejná. Průběh instalace na Windows je standardní, zde uvádíme pouze několik kroků:

Jako informace o uživateli vyplňte své jméno a příjmení (uvádějte s diakritikou a bez titulů) a úplný název školy v češtině.

STATA_nastaveni_krok1

Zvolte Stata/IC

STATA_nastaveni_krok2

Pokud stejný počítač používá více uživatelů, zvolte Use Each User’s Documents Folder

STATA_nastaveni_krok3

Údaje pro ověření licence dostanete od pracovníků Centra informatiky. Kód zadávejte s dodržením následujících pravidel: pokud je v kódu „L“, jedná se o velké písmeno, pokud je v kódu „1“, tak se jedná se o číslovku, „o“ je malé písmeno a „0“ je nula nikoli velké O.

STATA_nastaveni_krok4

Odškrtněte (aby bylo políčko prázdné) výzvu k registraci.

STATA_nastaveni_krok5

Technickou podporu k produktu neposkytujeme.