Proběhl další CEMS Round Table Workshop /září 2022/
Dne 22. září 2022 se uskutečnil moderovaný workshop „CEMS Round Table“, během kterého se sešli zástupci prestižního programu Master in International Management (CEMS) vyučovaného v angličtině na Fakultě podnikohospodářské.
Jelikož je dlouhodobý rozvoj CEMS programu v České republice udržitelný pouze za účasti všech zainteresovaných stran, vedení programu opět využilo příležitosti uspořádat osobní setkání, které by reflektovalo jeho aktuální situaci, definovalo potenciální budoucí výzvy a předložilo podněty a nápady vedoucí k jeho dalšímu zkvalitnění.
Na tříhodinové akci, kterou moderoval akademický ředitel programu docent Ladislav Tyll, se sešli korporátní partneři z firem Hilti (Judita Bihellerová), Asahi Europe & International (Tomáš Srb), L’Oréal (David Dvořák) a Unibail-Rodamco-Westfield (Martin Kotrba), studentky Marsela Bebic, Melina Plietker, Marianna Sargsyan a Nadine Weber, absolventi Natalie Badie, Karel Kotoun a Marek Moravec a za pedagogické pracovníky docentka Daniela Pauknerová, docent Marek Hudík, Ing. Heřman Kopkáně a profesor Martin Lukeš. Jako zástupce nezaujatého pohledu byl do debaty přizván externí host – CEO společnosti Talent’tem Michal Vydržel.
Další rozvoj programu
Úvodní proslov, který přednesl docent Tyll, se věnoval implementaci výstupů předchozího Round Table workshopu a aktuálnímu stavu místního programu CEMS. Poté se účastníci rozdělili do skupin korporátních partnerů, absolventů, studentů a učitelů, aby společně pojmenovali trendy, které je obzvláště zajímají a které je podle jejich názoru třeba promítnout do budoucí koncepce programu. Všemi skupinami nejvíce rezonovala témata digitalizace, odpovědnosti, pokory, celoživotního vzdělávání a skutečnosti, že se celkově mění koncept zaměstnání.
Následně se všichni rozdělili do smíšených týmů, aby společně navrhli použitelná zlepšení programu, která by reflektovala a využila identifikované trendy a zároveň je udržela v souladu s širšími očekáváními všech zúčastněných.
Vzhledem k tomu, že jich ve hře bylo mnoho, do finálního výběru se dostaly náměty dva. Prvním bylo ještě větší zapojení studentů do procesu výuky a zlepšení vzájemné zpětné vazby při práci ve skupinách. Druhým byl požadavek na školení studentů v kompetencích potřebných pro virtuální týmovou spolupráci. K naplnění druhého se jako efektivní způsob jeví meziškolní projekty a kurzy.
Kromě zpětné vazby a zavedení virtuálních týmů napříč celým CEMS programem se celou akcí prolínalo téma odpovědného způsobu podnikání a ESG – téma, které se místní vedení programu CEMS bude snažit spolu s dalšími podněty ještě více začlenit do svých osnov.
Předchozí „Round Table“ se konal v březnu 2017 a jeho výstupy se zaměřily především na zavedení více hard skills, zkvalitnění přednášek, možnost hlubší specializace a aktivní pomoc ze strany absolventů, která by podpořila budování značky CEMS v České republice. Delší přestávka mezi předchozím a letošním ročníkem RT Workshopu byla způsobena situací okolo Covidu. (fotogalerie zde)
Přihlašování do programu CEMS
Přijímací řízení do programu CEMS/Master in International Management probíhá ve 2 kolech:
- Deadline 1. kola přijímacího řízení (1st intake) je 28. února 2023, po jeho ukončení musí vybraní studenti absolvovat tzv. assessment centrum.
- Deadline 2. kola přijímacího řízení (2nd intake) závisí na volných místech, uzávěrka je 30. dubna 2023.
Studenti musí do termínu podání přihlášky dodat všechny požadované dokumenty.