Program Management (dříve Podniková ekonomika a management)

Manažeři
Podnikatelé

 

Manažeři

Kateřina Jirásková

Kateřina Jirásková

finanční ředitelka
skupina PPF

Kateřina začala svoji kariéru ve společnosti Conseq Finance jako obchodnice s cennými papíry. V roce 2000 nastoupila do skupiny PPF jako manažerka portfolia. Poté osm let řídila společnost PPF Asset Management, později Generali PPF Asset Management. Od ledna 2013 se stala finanční ředitelkou skupiny PPF. Rovněž zastává funkci předsedkyně představenstva PPF a.s., je členkou představenstva PPF Financial Holdings a.s. a předsedkyní správní rady Nadace PPF.

Absolventka FPH 1997

Jan Binar

Jan Binar

CEO
McCann Prague

Je matadorem českého světa reklamy. Do reklamní agentury McCann Erickson nastoupil již během studií a zůstává jí věrný více než 25 let! Během té doby se se svým týmem společně vypracovali do pozice jedné z nejsilnějších a nejvýznamnějších agentur na trhu. Je president Asociace komunikačních agentur, působí ve správní radě Evropského institutu pro komerční komunikaci EDCOM a obecně prospěšné společnosti pro mezigenerační setkávání Mezi námi.

Absolvent FPH 2005

Ladislav Profota

Ladislav Profota

personální ředitel
Metrostav
a Předseda řídicího výboru České asociace pro finanční řízení

Po studiu se 10 let věnoval podnikání, kdy založil jedničku v manažerském vzdělávání Top Vision, poradenskou společnost Point Consulting, Controller Institut a Českou asociaci pro finanční řízení. V současnosti odpovídá za personalistiku a systém řízení největší české stavební společnosti Metrostav.

Absolvent FPH 1997

Martina Hovorková

Martina Hovorková

provozní a finanční ředitelka
DOBRÝ ANDĚL

Ještě během studia nastoupila jako účetní do společnosti Papirius, kde postupně zastávala několik rolí, mj. i finanční ředitelky či ředitelky IT. Po prodeji firmě Office Depot pracovala další 4 roky jako IT analytik externista a věnovala se také mateřským povinnostem. V roce 2011 následovala zakladatele f. Papirius do nadace Dobrý anděl, kde již téměř 10 let pomáhá podporovat rodiny, do jejichž života zasáhla vážná nemoc. Aktivně podporuje činnost komunitních spolků v okolí svého bydliště.

Absolventka FPH 1999 (Bc.)

Romana Jourdren

Romana Jourdren

Chief Commercial Officer Central Europe
Orkla Foods Česko a Slovensko

Romana působila více než 20 let v různých manažerských pozicích v odděleních marketingu a obchodu v nadnárodních společnostech Danone, Kimberly-Clark a GSK. V GSK od roku 2019 pracovala na pozici Vice presidentky a generální ředitelky pro regiony Francie, Španělsko, Portugalsko a Afrika. Od srpna 2022 nastoupila na pozici Chief Commercial Officer Central Europe ve společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko, kde bude mít na starosti řízení veškerých obchodních aktivit v České republice, na Slovensku a v Maďarsku a celosvětový export.

Absolventka FPH 2000

Hana Stalmachová

Hana Stalmachová

HR Director CZ, SK, HU
L’Oréal

Svou kariérní cestu začala jako konzultantka v personální agentuře. Poté působila ve společnostech Siemens a T-Mobile na různých manažerských postech v rámci HR. Od roku 2017 má v celosvětově největší kosmetické firmě na starosti vedení HR na třech různých trzích.

Absolventka FPH 2000

Karel Šindelář

Karel Šindelář

oblastní ředitel
Gebrüder Weiss

Karel už při studiu střední školy pracoval jako praktikant ve společnosti Gebrüder Weiss, kde po promoci na FPH nastoupil do oddělení mezinárodní spedice. Poté postoupil na pozici Controllera, ke které postupně přibral i zodpovědnost za Quality Management. Od roku 2009 působí jako Oblastní ředitel. Má na starosti logistiku, provoz a obchod v regionu Čechy, a vede tým 270 zaměstnanců. Ve volném čase jezdí na běžkách lyžařské laufy za TJ Ekonom – Žižkovský tygři.

Absolvent FPH 2002

Tomáš Hejkal

Tomáš Hejkal

Marketing Director CZ & SK
STOCK Plzeň-Božkov

Tomáš promoval na FPH VŠE v roce 2003. Následně získal titul MBA na chicagské DePaul University. V průběhu své kariéry získal bohaté zkušenosti v oblasti marketingu služeb a FMCG. V roce 2014 Tomáš přešel z odvětví nealkoholických nápojů do společnosti Stock Plzeň-Božkov, kde nyní působí jako ředitel marketingu.

Absolvent FPH 2003

Kateřina Kovářová

Kateřina Kovářová

Brand, Marketing and Communications Leader for Central, Eastern and Southeastern Europe & Central Asia
Ernst & Young

Již při studiu začala pracovat v advokátní kanceláři White & Case, v roce 2007 pak nastoupila na pozici Marketing & Business Developlement v EY. Marketingu i firmě zůstává věrná dodnes. Postupem času vystřídala různé manažerské pozice. Od roku 2012 zastávala vedoucí pozici v marketingu v rámci Evropy. Od roku 2018 je zodpovědná za posilování značky a marketingovou komunikaci pro velkou část Evropy a střední Asie. Je také mentorkou v programu Odyssey.

Absolventka FPH 2004

Matouš Michněvič

Matouš Michněvič

ředitel pro produktová řešení v regionu Evropy
Mastercard

Svoji kariéru zahájil v poradenství KPMG v Praze, později v Amsterdamu. Byl u zrodu teamu strategie PwC pro střední a východní Evropu. Od roku 2013 působí v Mastercard. Je držitelem Stříbrné medaile prof. MUDr. Jana Jánského za darování krve. Žije v Londýně se ženou a dvěma dcerami.

Absolvent FPH 2005

Martin Krajhanzl

Martin Krajhanzl

finanční ředitel
Slevomat

Martin během své kariéry nejdříve začínal jako strategický analytik akciových trhů v České spořitelně a poté se posunul do firemních financí. Od roku 2016 působí jako finanční ředitel v následujících odvětvích: e-commerce, zdravotnictví a výroba software. V současné době pracuje jako finanční ředitel ve Slevomatu. Během studia na VŠE založil Klub investorů, kde je stále aktivní jako člen dozorčí rady, a působil jako senátor ve fakultním i univerzitním senátu. V roce 2020 dokončil studium manažerského programu ve zdravotnictví MHA.

Absolvent FPH 2008

Jakub Kováč

Jakub Kováč

Head of Sales and Marketplace
Mall Group

Po studiu FPH Jakub získal titul MBA na prestižní francouzské byznys škole INSEAD. Zároveň pracoval v poradenské společnosti McKinsey, odkud zamířil do světa technologií. Nejprve řídil aplikaci na prodej a nákup použitých věcí Letgo v regionu střední Evropy. Poté nastoupil do Mall Group, aby vybudoval největší český marketplace v e-commerce. V roce 2022 Mall Group koupila polská nákupní platforma Allegro, kde Jakub pokračuje v kariéře na pozici Head of Sales and Marketplace.

Absolvent FPH 2010

Čestmír Rybka

Čestmír Rybka

Global Performance & Rewards Reporting & Analytics Manager
Hewlett-Packard

Svou kariéru v HP začínal jako trainee, kdy absolvoval tři půlroční rotace v různých HR odděleních (C&B, Worforce Planning, Business Partner). Během druhé rotace na centrále společnosti v americkém Silicon Valley objevil vášeň pro data, což ho přivedlo až k současné pozici manažera oddělení reportingu a analýzy zaměstnaneckých dat v systému Workday.

Absolvent FPH 2010

Tereza Ryšavá

Tereza Ryšavá

finanční ředitelka
Stock International

Tereza při studiu i po něm sbírala zkušenosti v týmu Due Dilligence poradenské společnosti PwC. Po téměř tříletém působení v EXIM tours, kde pomáhala zavést controlling, začala její kariéra ve společnosti Stock. Ve Stock Plzeň – Božkov se postupně z pozice Senior Controller vypracovala až na pozici projektové manažerky. V dubnu 2022 se stala finanční ředitelkou Stock International.

Absolventka FPH 2011

Pavel Postl

Pavel Postl

Partner
PKF APOGEO GROUP

V rámci studia vedl Pavel tým v soutěži START-UP roku a působil v daňovém oddělení advokátní kanceláře PETERKA & PARTNERS. Po stáži na univerzitě ve Vilniusu nastoupil v roce 2014 do poradenské společnosti PKF APOGEO GROUP, kde stál v roce 2015 jako nově jmenovaný manažer u vzniku transakčního oddělení se specializací na podnikové přeměny a M&A poradenství. V roce 2018 se stal partnerem této poradenské společnosti s více než 120 zaměstnanci. Problematiku fúzí a akvizic již několik let přednáší.

Absolvent FPH 2012

Klára Blažková

Klára Blažková

marketingová ředitelka
Alza

Své první pracovní zkušenosti začala sbírat již během studií. Po 4leté praxi v B2B segmentu nastoupila ještě během navazujícího magisterského studia do Alzy, kde zůstává dodnes. Postupně si prošla různými pozicemi a na podzim 2022 přesvědčila vedení firmy o svých kvalitách a stala se ředitelkou celého marketingového oddělení. Aktuálně řídí 160členný tým a je zodpovědná za celý marketing největšího českého e-shopu.

absolventka FPH 2018

Podnikatelé

Simona Kijonková

Simona Kijonková

CEO, JSK Investments
zakladatelka a CEO, Zásilkovna, Packeta Group

Je jednou z nejznámějších podnikatelek, investorek a filantropek v ČR. V r. 2010 založila společnost Zásilkovna a její mateřskou společnost Packeta, v jejímž čele stála více než 13 let, a kterou na konci roku 2024 dovedla k úspěšnému exitu. Holding Packeta se pod jejím vedením proměnil od start-upu na zelené louce v jednu z nejúspěšnějších společností ve svém oboru v regionu. Za svou činnost získala řadu ocenění. V roce 2017 zvítězila v soutěži EY Podnikatel roku v Praze a v roce 2021 zopakovala úspěch jako celorepublikový finalista a kandidát na titul EY Podnikatel roku 2021. V roce 2020 byla jmenována členkou Národní ekonomické rady (NERV). Již řadu let se řadí na přední příčky v soutěži TOP ženy Česka v kategorii Podnikatelka. Pravidelně se pohybuje na předních místech žebříčku nejvlivnějších žen Forbes, na jehož titulní stránce se již několikrát také objevila.

Absolventka FPH 2003

Kamila Lhotáková

Kamila Lhotáková

spolumajitelka, HR a marketing
Beavia

Kamila začala kariéru v globální poradenské firmě Hay Group, kde prošla řadou manažerských pozic. Po převzetí firmou Korn Ferry vystoupala kariérně až na pozici programové ředitelky mezinárodních projektů. Od roku 2019 je spolumajitelkou české firmy Beavia (z lat. Šťastná cesta), která se zaměřuje na výrobu hummusu a fermentovaných potravin, jako kimchi. Posláním značky Beavia je, aby se lidé vrátili k sobě a přírodě prostřednictvím kvalitního, chutného jídla a našli svoji „šťastnou cestu.“

Absolventka FPH 2001

Pavel Vopařil

Pavel Vopařil

Venture Partner Miton
a CEO Bonami

Pavel má mnohaleté zkušenosti jak z online prostředí, tak z poradenského byznysu. Dříve působil například ve vedení vydavatelství Economia, portálu Centrum.cz či ve společnosti McKinsey. Věnoval se také poradenství při fúzích a akvizicích. Ke skupině Miton se přidal poté, co v roce 2017 vedl prodej Slevomatu. Od poloviny roku 2019 má plně na starosti e-shop Bonami.

Absolvent FPH 2002

Martin Jahoda

Martin Jahoda

spolumajitel Emco
a zakladatel SportAnalytik a Gymnathlon

V rodinné potravinářské firmě Emco měl na starosti marketing a export, nyní zastává funkci generálního ředitele. Před nástupem do Emca založil s kamarádem dva projekty podporující sportovní motivaci dětí – SportAnalytik (doporučení vhodných sportů díky rozpoznání individuálního talentu) a Gymnathlon (hravý všesportovní program).

Absolvent FPH 2005

Martin Wallner

Martin Wallner

spolumajitel
Mixit

Své podnikání rozjížděl v roce 2010, když byl ještě studentem na plný úvazek. Od té doby už mají za sebou Martin i firma dlouhou cestu. Představili se investorům ve Dni D, byli vyhlášeni EY začínajícími podnikateli roku 2015, rozrostli se na slovenský, polský, maďarský a rumunský trh, uvádějí na trh nové produkty i příchutě pro ty stávající. O svých zkušenostech Martin příležitostně píše pro magazín Forbes.

Absolvent FPH 2011

Jan Weisshäutel

Jan Weisshäutel

spolumajitel
Sprint

Od roku 2013 je pokračovatelem v rodinné tradici – distribuci norské značky Swix. V rodinné firmě založené jeho otcem Janem Weisshäutelem v roce 1993 dnes působí na pozici Obchodního a marketingového ředitele. Firma, ve které se snoubí láska ke sportu s obchodním duchem, má tržby sto milionů korun a na českém trhu zastupuje vice než 10 značek. Jan se mimo jiné účastnil 2 Olympijských her jako servisman v teamu medailistky Evy Samkové.

Absolvent FPH 2011

Peter Hajduček

Peter Hajduček

majitel
Footshop

Peter se od dětství věnoval skateboardingu. Během studií na VŠE vedl digitální agenturu Unikum. Footshop vznikl v roce 2011 v rámci vysokoškolského projektu jako e-shop o 50 párech tenisek. V roce 2014 otevřel svou první kamennou prodejnu v Praze. Dnes má Footshop prodejny v Bratislavě, Budapešti a Bukurešti a obrat firmy roste o desítky procent ročně. V roce 2020 dosáhly tržby 850 milionu korun.

Absolvent FPH 2014