Program Arts management

Lenka Hachlincová

Lenka Hachlincová

ekonomická a provozní vedoucí
Galerie Rudolfinum

Lenka je jednou z prvních absolventek oboru Arts Management, po promoci ještě pokračovala v doktorském studiu Dějin umění na Univerzitě Karlově. Již při škole navázala spolupráci s různými neziskovými organizacemi a dařilo se jí získávat pro ně podporu z evropských fondů, určených pro kulturní projekty. Od roku 2012 působí jako ekonomická vedoucí jedné z neprestižnějších galerií současného umění v ČR.

Absolventka FPH 2009

Jana Smrčková

Jana Smrčková

Partnership Manager, Member & Patron Program
Galerie hlavního města Prahy

Jana se již při studiu věnovala stážím v privátních galeriích a své studijní zkušenosti završila stáží v kulturním centru Globe Dye Works ve Philadelphii. Specializace na obchod s uměním a privátní galerijní sektor přetrvávala i během jejího profesního působení v Berlíně a v Praze. Zkušenosti z tohoto zaměření se snaží předávat umělcům v rámci neziskové organizace Artconfer, z.s., kterou založila v roce 2017. Od roku 2019 působí v Galerii hlavního města Prahy na Oddělení komunikace, programů a ediční činnosti a zabývá se partnerstvími organizace a programy Member a Patron, které po svém nástupu revitalizovala.

Absolventka FPH 2013

Jan Vořechovský

Jan Vořechovský

ředitel ekonomického odboru
Ministerstvo kultury

Svou kariéru po studiu zahájil jako projektový a finanční manažer EU projektů v kombinaci s vědeckovýzkumnými aktivitami v oblasti managementu a ekonomiky kultury. Po několikaleté praxi a působení v těchto oblastech získal pozici v kanceláři ekonomických analýz a koncepcí v Ministerstvu kultury, od roku 2016 je ředitelem ekonomického odboru.

Absolvent FPH 2013

Ondřej Tyleček

Ondřej Tyleček

Business Director a spolumajitel
Fairy Tailors

Původně profesionální muzikant, pak hledač hudebních talentů a dnes spolumajitel kreativní agentury Fairy Tailors, která šije kampaně pro Sazku nebo Porsche. Všestrannost získanou studiem oboru Arts management zúročil ve vlastním podnikání, které propojuje umění a business.

Absolvent FPH 2014

Alexandra Bízková

Alexandra Bízková

finanční ředitelka
investiční fond Pro Arte

Alexandra při studiích pracovala v neziskovém sektoru, mj. v britské vzdělávací nadaci The Duke of Edinburgh’s International Award. Během studijních pobytů na Audencia École de Management a École du Louvre se zaměřila na oblast vedení uměleckých sbírek. V Pro arte začínala na pozici investičního specialisty pro oblast výtvarných děl. Od prosince 2017 je finanční ředitelkou fondu. Dlouhodobě se věnuje analýze světového trhu s uměním.

Absolventka FPH 2015

Kryštof Raška

Kryštof Raška

Senior Global Content Manager
adidas | CONFIRMED app

Již během studia Kryštof hledal příležitosti, jak využít znalosti ze školy, a kde by mohl skloubit kreativitu a zájem o nové technologie. Tato cesta ho dovedla ke start-upům jako jsou Liftago nebo Twisto, pro které tvořil jejich značky a povědomí o nich. Jeho zájem o marketing vyústil magisterským studiem ve Švédsku. Nyní žije v Amsterdamu, kde pracuje jako Senior Global Content Manager ve společnosti adidas, pro kterou buduje novou aplikaci určenou pro milovníky limitovaných tenisek.

Absolvent FPH 2016

Kristýna Boková

Kristýna Boková

Marketing Manager
perspektiv

Kristýna už při studiu pracovala na různých pozicích v marketingu a PR a v této oblasti se nadále profilovala i po skončení studia. Za zmínku stojí její působení ve společnosti Rückl, Dynamo design či spolupráce s designérem Rony Pleslem. V současnosti už téměř dva roky pracuje na pozici marketingové manažerky v architektonickém studiu Perspektiv, které patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející ateliér v Česku. Studio se věnuje projektům v oblasti rezidenčního bydlení, kancelářím a veřejnému prostoru.

Absolventka FPH 2018

Martin Starý

Martin Starý

idea maker ve werk.camp
muzikant a hudební producent

Martin Starý je reklamní kreativec, muzikant a hudební producent. Zvučil například zpěvačku Lenny a neméně známé Mandrage, ale má na kontě i mnoho dalších pozic: idea maker v agentuře Saatchi&Saatchi, idea maker a copywriter u Newcast či content strategist u Farmhouse Prague. V současnosti působí jako idea maker ve werk.camp. Hudebně stojí za kapelami WYFE, Holden a Luno.

Absolvent FPH 2018

Pavel Hřebejk

Pavel Hřebejk

projektový manažer, sociální sítě
Česká televize

Pavel se v průběhu studia věnoval rozličným aktivitám ve Spolku studentů Arts managementu a pracoval jako business analytik v KPMG, kde se podílel na IT auditech a dalších typech projektů spadajících do poradenských služeb. Od roku 2020 pracuje v České televizi na pozici projektového manažera v oblasti marketingu na sociálních sítích.

Absolvent FPH 2019

Anna Praibišová

Anna Praibišová

Marketing & Arts Manager, novinářka
Evoke, Eallin, Prague Art Week, Elle

Během studia na VŠE se Anna specializovala na komunikaci pro značky z oblasti módy a designu a absolvovala stáž v Českém centru v NYC. Magisterské studium vystudovala v Holandsku na Erasmus University Rotterdam. Je marketingovou manažerkou první virtuální produkce v ČR Evoke, animačního studia Eallin a manažerkou komunikace festivalu Prague Art Week. Založila projekt Ženy v umění, působí jako konzultantka pro umělce*kyně a pravidelně publikuje na webu ELLE, kde píše o umění, feminismu a duševním zdraví.

Absolventka FPH 2019