Úvod do studia

Jedná se o první předmět (v InSIS veden jako 33F100 Úvod do studia), který studenti nastupující do bakalářského studia na FPH absolvují. Předmět je koncipován tak, aby studentům pomohl s přechodem ze střední na vysokou školu.

Cílem předmětu je představit fakultu a význam studovaného programu, vysvětlit logiku studia na fakultě, představit klíčové studijní příležitosti a podpořit studenty k tvorbě vlastní studijní cesty.

Kdy a kde výuka probíhá

Úvod do studia probíhá blokovou formou v nultém týdnu, tedy v týdnu před startem výuky ostatních předmětů. Výuka Úvodu do studia začíná v úterý 10. 9. 2024 v 9.00 a končí ve středu 11. 9. 2024 v 18.00. Podrobnosti o časovém harmonogramu a místnostech výuky se dozvíte ve svém rozvrhu v InSIS a emailu během léta.

Co vás čeká?

Den Aktivita
Úterý Představení studovaného programu a jeho smyslu
Vyjasnění očekávání FPH od studentů v kontextu nabízených možností
Seznámení se spolužáky ve studijní skupině
Večer neformální networking ve studijní skupině
Středa Nasměrování, jak převzít odpovědnost za své studium
Praktické tipy, jak být při studiu úspěšný
Čtvrtek Dobrovolná prohlídka areálu Jižní Město

Adresa Areálu

VŠE – Areál Žižkov
nám. Winstona Churchilla 1938/4, 130 67 Praha 3 – Žižkov (mapa)

 

Co si vzít s sebou?

  • Mobilní telefon
  • Psací potřeby
  • Blok na poznámky

Podmínky absolvování předmětu

Absolvování Úvodu do studia patří mezi vaše studijní povinnosti. Zápočet bude přiznán za absolvování celého dvoudenního výukového bloku.

V případě, kdy se ze závažných důvodů nemůžete kurzu účastnit, oznamte toto co nejdříve organizátorům kurzu, kteří vám oznámí další postup.

Studentům, kteří již na FPH dříve studovali a nyní do prvního ročníku nastupují opakovaně, bude Úvod do studia automaticky uznán. Pro uznání není potřeba psát žádnou žádost, ani odstraňovat předmět z rozvrhu v InSIS. V případě vašeho zájmu o dobrovolnou účast na Úvodu do studia vám toto bude umožněno – přijďte na výuku dle svého rozvrhu v InSIS.

Studentům, kteří již dříve studovali jinou fakultu VŠE či jinou vysokou školu, zůstává povinnost Úvod do studia absolvovat.

Jaké zvolit oblečení?

Jde o běžnou školní aktivitu, není potřeba slavnostní oblečení.

 

Jak je řešené jídlo?

Fakultní partneři Nestlé a Kaufland poskytnou studentům Úvodu do studia občerstvení ze svého portfolia. Ve škole jsou různé možnosti stravování: menza, automaty, Filtermacy s pitnou vodou, kterou je možné si načerpat do vlastní lahve. V okolí školy je řada restaurací a obchodů.

Úvod do studia září 2023

 

 

Mohlo by Vás zajímat

Seznamovací kurz