Úvod do studia

Jedná se o první předmět (v InSIS veden jako 33F100 Úvod do studia), který studenti nastupující do bakalářského studia na FPH absolvují. Předmět je koncipován tak, aby studentům pomohl s přechodem ze střední na vysokou školu.

Cílem předmětu je představit fakultu a význam studovaného programu, vysvětlit logiku studia na fakultě, představit klíčové studijní příležitosti a podpořit studenty k tvorbě vlastní studijní cesty.

Kdy a kde výuka probíhá

Úvod do studia probíhá blokovou formou v nultém týdnu, tedy v týdnu před startem výuky ostatních předmětů. Výuka Úvodu do studia začíná v úterý 12. 9. 2023 v 9.00 a končí ve středu 13.9. 2023 v 18.00. Podrobnosti o časovém harmonogramu a místnostech výuky se dozvíte ve svém rozvrhu v InSIS.

 

Co Vás čeká?

Den Aktivita
Úterý Představení studovaného programu a jeho smyslu
Vyjasnění očekávání FPH od studentů v kontextu nabízených možností
Seznámení se spolužáky ve studijní skupině
Středa Nasměrování, jak převzít odpovědnost za své studium
Praktické tipy, jak být při studiu úspěšný

 

Adresa Areálu

VŠE – Areál Žižkov
nám. Winstona Churchilla 1938/4, 130 67 Praha 3 – Žižkov (mapa)

 

Co si vzít s sebou?

  • Mobilní telefon
  • Psací potřeby
  • Blok na poznámky

 

Podmínky absolvování předmětu

Absolvování Úvodu do studia patří mezi vaše studijní povinnosti. Zápočet bude přiznán za absolvování celého dvoudenního výukového bloku.

V případě, kdy se ze závažných důvodů nemůžete kurzu účastnit, oznamte toto co nejdříve organizátorům kurzu, kteří vám oznámí další postup.

Studentům, kteří již na FPH dříve studovali a nyní do prvního ročníku nastupují opakovaně, bude Úvod do studia automaticky uznán. Pro uznání není potřeba psát žádnou žádost, ani odstraňovat předmět z rozvrhu v InSIS. V případě vašeho zájmu o dobrovolnou účast na Úvodu do studia vám toto bude umožněno – přijďte na výuku dle svého rozvrhu v InSIS.

Studentům, kteří již dříve studovali jinou fakultu VŠE či jinou vysokou školu, zůstává povinnost Úvod do studia absolvovat.

 

Jaké zvolit oblečení?

Jde o běžnou školní aktivitu, není potřeba slavnostní oblečení.

 

Jak je řešené jídlo?

Jídlo si zajišťujete sami. Můžete si buď přinést vlastní či využít restaurace a stravovací zařízení, kterých je na Žižkově a v okolí areálu Jižního Města dostatek. V případě hezkého počasí můžete využít možnost pikniku v okolí školy.

Úvod do studia září 2022

 

Mohlo by Vás zajímat

Seznamovací kurz
Často kladené otázky