Úvod do studia

Jedná se o první předmět (v InSIS veden jako 33F100 Úvod do studia), který studenti nastupující do bakalářského studia na FPH musí absolvovat.Předmět je koncipován tak, aby studentům pomohl s přechodem ze střední na vysokou školu.

Cílem předmětu je představit fakultu a význam studovaného programu, vysvětlit logiku studia na fakultě, představit klíčové studijní příležitosti a podpořit studenty k tvorbě vlastní studijní cesty.

Kdy probíhá

11.9.2018 (od 14 hodin ve Vencovského aule) – 13.9.2018 (do 16 hodin)

Kde probíhá

úterý 11.9. v Areálu Žižkov
středa 12.9. v Areálu Jižní město
čtvrtek 13.9. v Areálu Žižkov

Adresa Areálů

VŠE – Areál Žižkov
nám. Winstona Churchilla 1938/4, 130 67 Praha 3 – Žižkov (mapa)

VŠE – Areál Jižní Město
Ekonomická 957, 140 00 Praha 4 – Jižní Město (mapa)

Co Vás čeká?

  • Představení fakulty a programu
  • Seznámení se spolužáky a učiteli
  • Informace o studijních příležitostech
  • Workshopy k usnadnění poznání fakulty
  • Tipy ke studiu
  • Očekávání fakulty od Tebe a přiblížení etikety na akademické půdě
  • Teambuldingové aktivity

Rozdělení do skupin

Předmět je organizován pro několik set studentů. Abychom vše dobře organizačně zvládli, každý z vás je zařazen do skupiny. Informaci o tom, v jaké skupině každý student je, jste dostali na vaše emaily.

Kompletní program kurzu

Dle toho, v jaké jste zařazeni skupině si zde vyhledejte označení Vaši skupiny a stáhněte si PDF s programem, ať víte, co vás čeká a na co se můžete těšit:

Obor podniková ekonomika (PE)

Obor Arts management (AM)

Cvičení dle výběru

Kromě pevně daných seminářů můžete nalézt v programu také tzv. „cvičení dle vlastního výběru“, u kterých záleží jen na vás, na které půjdete. Prohlédněte si harmonogram cvičení dle vlastního výběrů [PDF], z kterých můžete vybírat a přečtěte si stručné popisy cvičení [PDF], abyste zvolili to pravé, které vás opravdu zajímá.

Jaké zvolit oblečení?

Jelikož se před Úvodním do studia konají imatrikulace, na které je požadován společenský oděv, doporučujeme vám, abyste si přinesli pohodlné oblečení na odpolední program. V prostorách Nové budovy VŠE, před vchodem do auly je šatna, ve které je vhodné si oblečení uložit.

Jak je řešené jídlo?

Jídlo si zajišťujete sami. Můžete si buď přinést vlastní či využít restaurace a stravovací zařízení, kterých je na Žižkově dostatek. Starší studenti vám mohou pomoci s tipy. Vzhledem k tomu, že středeční výuka proběhne v areálu Jižního města, kde je počet stravovacích zařízení omezený, doporučujeme vám zvolit přístup BYOF („bring your own food“) a sdílení využít pro užší seznámení se svou studijní skupinou. V případě hezkého počasí můžete využít možnost pikniku před budovou školy.

Co si vzít s sebou?

  • Mobilní telefon
  • Psací potřeby
  • Blok na poznámky

 

Mapka se skupinami

Mapka se skupinami

V případě dotazů se obracejte na garanta předmětu Mgr. Ing. Stanislava Hášu, Ph.D. na stanislav.hasa@vse.cz.

Mohlo by Vás zajímat

Seznamovací kurz
Často kladené otázky