Rozhovor s Jaroslavem Schönfeldem v časopise Playboy

„Třeba talent být manažerem a řídit oddělení, podnik nebo mít vlastní firmu je strukturovaná věc. To není tak, že stačí být třeba charizmatický. Charizmatický vůdce, který nepozná hřebík od šroubku, v železárnách asi pohoří. Já na přednáškách poznám zájem a poznám apatii. Apatický člověk toho v nějaké řídicí funkci zřejmě moc nedokáže. Může ale dělat skvělé finanční analýzy. Takže si nemyslím, že bych měl schopnost kouknout na přednášce do sálu a říct si, támhle vidím talent. Něco víc se pozná na seminářích a z prací studentů,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro časopis Playboy Jaroslav Schönfeld, který působí na Katedře strategie a také v Centru restrukturalizace a insolvence Harryho Pollaka při FPH.

Jak nahlíží na současnou ekonomickou situaci, v čem dle něj v dnešní době spočívá příležitost, jak hodnotí úroveň studentů na VŠE a co ho baví ve volném čase, si můžete přečíst zde.

Rozhovor s Jaroslavem Schönfeldem v časopise Playboy