CEMS Club Prague znovu mezi nejlepšími kluby CEMS aliance. Za zimní semestr 2023/24 dostal stříbro

CEMS Student Board znovu vybral a odměnil nejlepší studentské kluby. CEMS Club Prague se v celkovém pořadí Best CEMS Club 2023/2024 Term 1 probojoval na druhou příčku a obdržel tak mimo jiné i finanční podporu na další klubové aktivity.

Prezidenti CEMS klubů ze škol napříč CEMS aliancí se sjeli v březnu do Vídně, kde je CEMS Student Board ocenil za jimi organizované aktivity v zimním semestru 2023/2024. Poprvé se do hodnocení kvalifikovalo všech 33 studentských klubů. Konkurence tedy byla dosud nejvyšší v historii. Soutěží se v šesti kategoriích a poté také o nejprestižnější souhrnné ocenění Best CEMS Club. A právě v jeho případě si CEMS Club Prague odnesl pomyslné stříbro.

„S místopředsedkyní Melinou Plietker jsme opravdu rády, že se úsilí a energie představenstva a celého týmu CEMS Club Prague vyplatily. Vedle zadostiučinění nám druhé místo dává příležitost ukázat, jak jedinečné zážitky CEMS Club Prague nabízí a jak silná je naše komunita,“ říká Miriam Kastner, která byla prezidentkou klubu v zimním semestru 2023/204.

CEMS Club Prague zabodoval i v jednotlivých kategoriích. V kategorii Responsibility dokonce vyhrál se svými ESG Weekly Challenges. „Naším hlavním cílem bylo nejen zvýšit povědomí o udržitelných praktikách mezi studenty, ale také je aktivně zapojit do výzev, které podporují udržitelný životní styl. Díky originálnímu využití videí a soutěží jsme dosáhli významného zapojení studentů a pozitivním ohlasům,” říká Julie Martinová, která v zimním semestru 2023/204 vedla ESG aktivity pražského CEMS klubu spolu s Rahulem Rajem.

CEMS Club Prague se umístil na druhém místě také v kategorii Social, a to díky úspěšné akci Sip & Paint. Šlo o pohodové venkovní setkání studentů, kde bylo možné se zapojit do různých kreativních aktivit včetně malby. Odpočinuli si tak od studia a posílili vzájemné vztahy.

Vítěze mezi CEMS kluby vybírá CEMS Student Board na konci každého semestru. „Kromě toho, že tři nejlepší CEMS kluby v celkovém pořadí benefitují také finančně, tak jde o událost, na které se prezidenti klubů setkají a navzájem se inspirují v tom, jak budovat neobyčejnou CEMS komunitu na své domovské univerzitě,” vysvětluje Jan Budinský, který v zimním semestru 2023/2024 pražský CEMS ve Student Boardu reprezentoval.

CEMS kluby soutěží v kategoriích: Alumni, Corporate, Desired, Marketing, Responsibility, Socializing a nakonec Best Club. Zatímco o vítězích v těchto šesti kategoriích rozhodují přihlášené projekty, ze kterých pak vybírají zástupci Student Boardu ty nejlepší, do finálního pořadí Best CEMS Club promlouvají zejména samotní studenti. Ti dávají svému klubu známku na základě své spokojenosti či nespokojenosti s aktivitami, které pro ně během semestru připravoval. Plusové body pak club ještě dostává za vítězství v ostatních kategoriích.

GRATULUJEME!