FPH Success: Lukáš získal investici 41 milionů Kč pro svůj start-up

Lukáš Balík (absolvent vedlejší specializace Podnikání) spoluzaložil společnost Spaceflow v polovině roku 2016. Od té doby se podařilo společnosti s projekty ve Spojených státech i v Evropě expandovat do 9 zemí. V srpnu 2019 Spaceflow získalo novou investici ve výši 41 milionů korun (1,6 milionů eur). Za novým přílivem prostředků stojí fond Credo Ventures s přispěním startupového inkubátoru UP21 a venture kapitálového fondu Day One Capital.

Firma Spaceflow nabízí aplikaci, ve které mají koncoví uživatelé budov přístup ke službám a vybavení budovy, stejně jako k lidem okolo. Majitelům a správcům budov Spaceflow přináší platformu, kde mohou se všemi lidmi v budově na přímo komunikovat, lépe spravovat svou nabídku služeb, získávat data o jejich využití, a tak pro nájemce neustále zlepšovat prostředí.

„Pronajímatelům pomáháme udržet stávající nájemce i přitáhnout nové. Naši klienti také získávají přístup k datům za konkrétní budovy i za celé portfolio. Mnoho investičních rozhodnutí dnes probíhá bez přístupu k datům a do budoucnosti zde vidíme velký potenciál pro změnu,” říká Balík.

Zatímco konkurenční společnosti se zabývají řešeními na míru, která jsou nákladná a trvá i měsíce je do budovy implementovat, Spaceflow klade důraz na snadné spuštění a možnost rychle obsloužit jakkoliv široké portfolio. I díky tomu se používá v kancelářských budovách, v coworkingových centrech i rezidenčních komplexech.

Spaceflow díky nové investici plánuje posílit své působení v USA a Velké Británii a zároveň rozšířit produktový tým, který se bude podílet na dalším rozvoji platformy. UP21 už dříve vložil do společnosti Spaceflow částku převyšující 10 milionů korun. Více informací zde.

Pokud byste se chtěli s Lukášem setkat, nenechte si ujít diskuzi Meet the Proptech Stars, která se koná 19. listopadu 2019.