Jaroslav Pašmik byl garantem projektu UNILEAD za VŠE

V roce 2022 se Vysoká škola ekonomická aktivně účastnila projektu UNILEAD (University leaders in SDGs) podpořeného z prostředků Centralizovaného rozvojového programu MŠMT. Projekt byl zaměřen na aktivity pro naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN (Sustainable Development Goals), spolupracovalo na něm 24 českých univerzit a jeho koordinátorem byla Masarykova univerzita.

Cílem projektu bylo posílit roli univerzit jako “efektivních, odpovědných a inkluzivních“ veřejných organizací zajištěním účinnější spolupráce v přenosu dobré praxe při implementaci cílů udržitelného rozvoje v rámci provozních aspektů univerzit (tzv. „Zdrojů pro změnu“).

Projekt se věnoval 10 klíčovým oblastem a VŠE působila jako garant oblasti „Strategie, strategická partnerství a struktura pro udržitelnost“. Garantem projektu za VŠE byl Mgr. Jaroslav Pašmik, MBA z Fakulty podnikohospodářské.

Na závěrečné manažerské shrnutí za oblast „Strategie, strategická partnerství a struktura pro udržitelnost“ se můžete podívat zde.

V současnosti probíhá příprava návrhu navazujícího projektu pro rok 2023 k dalšímu rozvoji v oblasti širšího engagementu. Je potěšující, že jsme také uspěli s návazným projektem CRP nazvaným UNILEAD II pro rok 2023, který byl podpořen MŠMT v plné výši. VŠE zde bude opět garantem sekce strategie.

Jaroslav Pašmik byl garantem projektu UNILEAD za VŠE