Vybraní úspěšní absolventi

Andrea Hurychová

Andrea Hurychová

Spoluzakladatelka a Chief Strategist společnosti WeDigital Prague

 

Andrea nastartovala svou kariéru coby stážistka v pražské pobočce Google. Získané zkušenosti v oblasti digitálního marketingu zúročila na pozici výkonné ředitelky festivalu Utubering – jedné z největších událostí generace Z zaměřené na influencer marketing. V současné době se svou vlastní online marketingovou agenturou spolupracuje například s Asahi beer, Avon, Google nebo Českým olympijským týmem.

 

Absolventka FPH 2014
Peter Hajduček

Peter Hajduček

Majitel společnosti Footshop

 

Peter se od dětství věnoval skateboardingu. Během studií na VŠE vedl digitální agenturu Unikum. Footshop vznikl v roce 2011 v rámci vysokoškolského projektu jako e-shop o 50 párech tenisek. V roce 2014 otevřel svou první kamennou prodejnu v Praze. Dnes má Footshop prodejny v Bratislavě a Budapešti a obrat firmy roste o desítky procent ročně. V loňském roce tržby přesáhly půl miliardy korun.

 

Absolvent FPH 2014
Martin Jahoda

Martin Jahoda

Majitel společnosti Emco
Zakladatel společnosti SportAnalytik a Gymnathlon

 

V rodinné potravinářské firmě Emco měl na starosti marketing a export. Nyní přebírá po otci její kompletní řízení. Před nástupem do Emca založil s kamarádem dva projekty podporující sportovní motivaci dětí – SportAnalytik (doporučení vhodných sportů díky rozpoznání individuálního talentu) a Gymnathlon (hravý všesportovní program).

 

Absolvent FPH 2005
Matouš Michněvič

Matouš Michněvič

Ředitel pro produktová řešení v regionu Evropy ve společnosti Mastercard

 

Svoji kariéru zahájil v poradenství KPMG v Praze, později v Amsterdamu. Byl u zrodu teamu strategie PwC pro střední a východní Evropu. Od roku 2013 působí v Mastercard. Je držitelem Stříbrné medaile prof. MUDr. Jana Jánského za darování krve. Žije v Londýně se ženou a dvěma dcerami.

 

Absolvent FPH 2005
Čestmír Rybka

Čestmír Rybka

Global Performance & Rewards Reporting & Analytics Manager ve společnosti Hewlett-Packard

 

Svou kariéru v HPE začínal jako trainee, kdy absolvoval tři půlroční rotace v různých HR odděleních (C&B, Worforce Planning, Business Partner). Během druhé rotace na centrále společnosti v americkém Silicon Valley objevil vášeň pro data, což ho přivedlo až k současné pozici manažera oddělení reportingu a analýzy zaměstnaneckých dat v systému Workday.

 

Absolvent FPH 2010
Ivana Šenitková

Ivana Šenitková

Social Innovation Evangelist a TEDx organizátorka

 

Svou kariéru začala v Ogilvy na pozici account manažerky. Poté pracovala pro nadační fond Starlift, který podporuje šikovné mladé Čechy a Slováky a poskytuje jim vzdělávání v oblasti IT. V rámci dobrovolných aktivit je již 5let hlavní organizátorkou inspirativních konferencí pro mladé TEDxYouth@Prague. Je členkou správní rady NGO Power of X, která v Praze tyto eventy zastřešuje. Na podzim 2018 stála za organizací prvního Social Innovation Weekendu v rámci zemí V4, který se konal za podpory Visegrádského fondu.

 

Absolvent FPH 2009
Pavel Vopařil

Pavel Vopařil

Venture Partner ve společnosti Miton

 

Pavel má mnohaleté zkušenosti jak z online prostředí, tak z poradenského byznysu. Dřív působil například ve vedení vydavatelství Economia, portálu Centrum.cz či ve společnosti McKinsey. Věnoval se také poradenství při fúzích a akvizicích. Do Mitonu se přidal poté, co v roce 2017 vedl prodej Slevomatu. V rámci portfolia se Pavel stará o rozvoj Bonami a oblasti SaaS.

 

Absolvent FPH 2002
Jan Weisshäutel

Jan Weisshäutel

Spolumajitel společnosti Sprint

 

Od roku 2013 je pokračovatelem v rodinné tradici – distribuci norské značky Swix. V rodinné firmě založené jeho otcem Janem Weisshäutelem v roce 1993 dnes působí na pozici Obchodního a marketingového ředitele. Firma, ve které se snoubí láska ke sportu s obchodním duchem, má tržby sto milionů korun a na českém trhu zastupuje vice než 10 značek. Jan se mimo jiné účastnil 2 Olympijských her jako servisman v teamu medailistky Evy Samkové.

 

Absolvent FPH 2011
Ladislav Profota

Ladislav Profota

Personální ředitel Metrostav, Předseda řídicího výboru České asociace pro finanční řízení

 

Po studiu se 10 let věnoval podnikání, kdy založil jedničku v manažerském vzdělávání Top Vision, poradenskou společnost Point Consulting, Controller Institut a Českou asociaci pro finanční řízení. V současnosti odpovídá za personalistiku a systém řízení největší české stavební společnosti.

 

Absolvent FPH 1997
Martin Krajhanzl

Martin Krajhanzl

Finanční ředitel (CFO) ve společnosti Aspironix

 

Martin během své kariéry získal zkušenosti z finančních pozic 4 oborů: natáčecí průmysl, kapitálové trhy a investiční bankovnictví, softwarová firma a v současné době pracuje jako finanční ředitel v distributorovi zdravotnických prostředků Aspironix. Ještě během studia na VŠE založil Klub investorů a působil jako senátor ve fakultním i univerzitním senátu. Aktuálně studuje program MHA u Advance institutu.

 

Absolvent FPH 2008
Tomáš Hejkal

Tomáš Hejkal

Marketing Director ve společnosti STOCK Plzeň-Božkov s.r.o.

 

Tomáš Hejkal vystudoval podnikovou ekonomiku, management a marketing na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 2003. Následně získal titul MBA na chicagské DePaul University. V průběhu své kariéry získal bohaté zkušenosti v oblasti marketingu služeb a FMCG. V roce 2014 Tomáš přešel z odvětví nealkoholických nápojů do společnosti Stock Plzeň-Božkov, kde nyní působí jako ředitel marketingu.

 

Absolvent FPH 2003

Mohlo by Vás zajímat

Absolventské komunity
MBA a další možnosti studia