Vybraní úspěšní absolventi FPH


Alexandra Bízková

Alexandra Bízková

Finanční ředitelka
investiční fond Pro Arte

Alexandra při studiích pracovala v neziskovém sektoru, mj. v britské vzdělávací nadaci The Duke of Edinburgh’s International Award. Během studijních pobytů na Audencia École de Management a École du Louvre se zaměřila na oblast vedení uměleckých sbírek. V Pro arte začínala na pozici investičního specialisty pro oblast výtvarných děl. Od prosince 2017 je finanční ředitelkou fondu. Dlouhodobě se věnuje analýze světového trhu s uměním.

Absolventka FPH 2015


Lenka Hachlincová

Lenka Hachlincová

Ekonomická a provozní vedoucí
Galerie Rudolfinum

Lenka je jednou z prvních absolventek oboru Arts Management, po promoci ještě pokračovala v doktorském studiu Dějin umění na Univerzitě Karlově. Již při škole navázala spolupráci s různými neziskovými organizacemi a dařilo se jí získávat pro ně podporu z evropských fondů, určených pro kulturní projekty. Od roku 2012 působí jako ekonomická vedoucí jedné z neprestižnějších galerií současného umění v ČR.

Absolventka FPH 2009


Jan Vořechovský

Jan Vořechovský

Ředitel ekonomického odboru
Ministerstvo kultury

Svou kariéru po studiu zahájil jako projektový a finanční manažer EU projektů v kombinaci s vědeckovýzkumnými aktivitami v oblasti managementu a ekonomiky kultury. Po několikaleté praxi a působení v těchto oblastech získal pozici v kanceláři ekonomických analýz a koncepcí v Ministerstvu kultury, od roku 2016 je ředitelem ekonomického odboru.

Absolvent FPH 2013


Filip Fingl

Filip Fingl

výkonný ředitel
Dáme jídlo

Filip absolvoval svůj CEMS internship v Malajsii ve společnosti Rocket Internet. Po dokončení VŠ pak nastoupil jako konzultant do Boston Consulting Group, kde strávil tři roky na projektech v ČR i zahraničí. Následně byl investičním manažerem skupiny Rockaway a v Mall Group působil jako ředitel pro strategii. Od roku 2018 je výkonným ředitelem a jednatelem společnosti Dáme jídlo.

Absolvent FPH 2014


Andrea Hurychová

Andrea Hurychová

zakladatelka a ředitelka
WeDigital Prague

Andrea nastartovala svou kariéru coby stážistka v pražské pobočce Google. Získané zkušenosti z oblasti digitálního marketingu zúročila na pozici výkonné ředitelky festivalu Utubering – jedné z největších událostí generace Z zaměřené na influencer marketing. V současné době se svou online marketingovou agenturou spolupracuje například s Asahi beer, Avon, Google, L’Oréal nebo Unilever.

Absolventka FPH 2014


Petra Chocholová

Petra Chocholová

výkonná ředitelka
Hullabaloo

Po ukončení studií prošla Petra evropským graduate programem skupiny Telefónica. Díky plánovaným rotacím se jí naskytla příležitost nasbírat zkušenosti z marketingu, obchodu a strategie v pobočkách v ČR i UK, které poté využila na pozicích projektového manažera v různých společnostech. Na začátku roku 2019 nastoupila jako COO v reklamní agentuře Hullabaloo, kde po 6 měsících převzala pozici výkonné ředitelky.

Absolventka FPH 2012


Jan Moravčík

Jan Moravčík

spolumajitel, CEO
Gentleman Store

Honza je jednou ze dvou hlavních tváří Gentleman Store, obchodu s pánskou módou a kosmetikou. Podnikání spolu se obchodním partnerem Pavlem budoval už během studií. V roce 2014 začínali společně se třemi krabicemi v koutě pokoje. Dnes již mají i kamenný obchod v Praze a on-line jsou i na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Portfolio produktů se i nadále rozrůstá a dnes již nabízejí pražským gentlemanům péči i ve vlastním holičství.

Absolvent FPH 2018


Jan Rožek

Jan Rožek

Global Cluster Leader
Sirowa Group

Již při studiu se Honza začal pracovně profilovat v oblasti marketingu a obchodu. Své první zkušenosti získával v luxusní divizi společnosti L´Oréal a kosmetice zůstává věrný i nadále. Od roku 2016 je zodpovědný chod lokálních poboček CZ/SK/HU ve skupině, která na jednotlivých trzích zastupuje a distribuuje široké portfolio značek z kosmetické a farmaceutické oblasti. Ve volném čase se věnuje nejen rodině, ale je také vášnivým sportovcem. Je členem profesionálního triatlonového týmu a v letech 2018 a 2020 se stal amatérským národním šampionem v triatlonu na dlouhé tratě (známý jako Ironman).

Absolvent FPH 2011


Karolína Šustrová

Karolína Šustrová

Head of Operations
Unibail-Rodamco-Westfield

Svou kariérní cestu u světového lídra na trhu komerčních nemovitostí začínala Karolina hned po promoci v ročním graduate programu pro absolventy. Poté nastoupila jako ředitelka Centra Černý Most v Praze. Po letech sbírání zkušeností i na dalších pracovních pozicích se na jaře 2019 stala provozní ředitelkou společnosti pro ČR a SR. Kromě provozu a finanční strategie portfolia obchodních center je Karolina zodpovědná i za oblast společenské zodpovědnosti a rozvoj inovací v rámci regionu.

Absolventka FPH 2012

Manažeři


Jan Binar

Jan Binar

CEO
McCann Prague

Je matadorem českého světa reklamy. Do reklamní agentury McCann Erickson nastoupil již během studií a zůstává jí věrný více než 25 let! Během té doby se se svým týmem společně vypracovali do pozice jedné z nejsilnějších a nejvýznamnějších agentur na trhu. Je president Asociace komunikačních agentur, působí ve správní radě Evropského institutu pro komerční komunikaci EDCOM a obecně prospěšné společnosti pro mezigenerační setkávání Mezi námi.

Absolvent FPH 2005


Tomáš Hejkal

Tomáš Hejkal

Marketing Director
STOCK Plzeň-Božkov

Tomáš Hejkal vystudoval podnikovou ekonomiku, management a marketing na Vysoké škole ekonomické v Praze v roce 2003. Následně získal titul MBA na chicagské DePaul University. V průběhu své kariéry získal bohaté zkušenosti v oblasti marketingu služeb a FMCG. V roce 2014 Tomáš přešel z odvětví nealkoholických nápojů do společnosti Stock Plzeň-Božkov, kde nyní působí jako ředitel marketingu.

Absolvent FPH 2003


Martina Hovorková

Martina Hovorková

provozní a finanční ředitelka
DOBRÝ ANDĚL

Ještě během studia nastoupila jako účetní do společnosti Papirius, kde postupně zastávala několik rolí, mj. i finanční ředitelky či ředitelky IT. Po prodeji firmě Office Depot pracovala další 4 roky jako IT analytik externista a věnovala se také mateřským povinnostem. V roce 2011 následovala zakladatele f. Papirius do nadace Dobrý anděl, kde již téměř 10 let pomáhá podporovat rodiny, do jejichž života zasáhla vážná nemoc. Aktivně podporuje činnost komunitních spolků v okolí svého bydliště.

Absolventka FPH 1999 (Bc.)


Kateřina Kovářová

Kateřina Kovářová

Brand, Marketing and Communications Leader for Central, Eastern and Southeastern Europe & Central Asia
Ernst & Young

Již při studiu začala pracovat v advokátní kanceláři White & Case, v roce 2007 pak nastoupila na pozici Marketing & Business Developlement v EY. Marketingu i firmě zůstává věrná dodnes. Postupem času vystřídala různé manažerské pozice. Od roku 2012 zastávala vedoucí pozici v marketingu v rámci Evropy. Od roku 2018 je zodpovědná za posilování značky a marketingovou komunikaci pro velkou část Evropy a střední Asie. Je také mentorkou v programu Odyssey.

Absolventka FPH 2004


Martin Krajhanzl

Martin Krajhanzl

CFO
Aspironix

Martin během své kariéry získal zkušenosti z finančních pozic 4 oborů: filmový průmysl, kapitálové trhy a investiční bankovnictví, softwarové odvětví a v současné době pracuje jako finanční ředitel v distributorovi zdravotnických prostředků Aspironix. Během studia na VŠE založil Klub investorů a působil jako senátor ve fakultním i univerzitním senátu. V roce 2020 dokončil studium manažerského programu ve zdravotnictví MHA.

Absolvent FPH 2008


Matouš Michněvič

Matouš Michněvič

ředitel pro produktová řešení v regionu Evropy
Mastercard

Svoji kariéru zahájil v poradenství KPMG v Praze, později v Amsterdamu. Byl u zrodu teamu strategie PwC pro střední a východní Evropu. Od roku 2013 působí v Mastercard. Je držitelem Stříbrné medaile prof. MUDr. Jana Jánského za darování krve. Žije v Londýně se ženou a dvěma dcerami.

Absolvent FPH 2005


Ladislav Profota

Ladislav Profota

personální ředitel
Metrostav

a Předseda řídicího výboru České asociace pro finanční řízení

Po studiu se 10 let věnoval podnikání, kdy založil jedničku v manažerském vzdělávání Top Vision, poradenskou společnost Point Consulting, Controller Institut a Českou asociaci pro finanční řízení. V současnosti odpovídá za personalistiku a systém řízení největší české stavební společnosti.

Absolvent FPH 1997


Čestmír Rybka

Čestmír Rybka

Global Performance & Rewards Reporting & Analytics Manager
Hewlett-Packard

Svou kariéru v HP začínal jako trainee, kdy absolvoval tři půlroční rotace v různých HR odděleních (C&B, Worforce Planning, Business Partner). Během druhé rotace na centrále společnosti v americkém Silicon Valley objevil vášeň pro data, což ho přivedlo až k současné pozici manažera oddělení reportingu a analýzy zaměstnaneckých dat v systému Workday.

Absolvent FPH 2010


Hana Stalmachová

Hana Stalmachová

HR Director CZ, SK, HU
L’Oréal

Svou kariérní cestu začala jako konzultantka v personální agentuře. Poté působila ve společnostech Siemens s T-Mobile na různých manažerských postech v rámci HR. Od roku 2017 má v celosvětově největší kosmetické firmě na starosti vedení HR na třech různých trzích.

Absolventka FPH 2000

Podnikatelé


Peter Hajduček

Peter Hajduček

majitel
Footshop

Peter se od dětství věnoval skateboardingu. Během studií na VŠE vedl digitální agenturu Unikum. Footshop vznikl v roce 2011 v rámci vysokoškolského projektu jako e-shop o 50 párech tenisek. V roce 2014 otevřel svou první kamennou prodejnu v Praze. Dnes má Footshop prodejny v Bratislavě, Budapešti a Bukurešti a obrat firmy roste o desítky procent ročně. V roce 2020 dosáhly tržby 850 milionu korun.

Absolvent FPH 2014


Martin Jahoda

Martin Jahoda

spolumajitel
Emco

a zakladatel SportAnalytik a Gymnathlon

V rodinné potravinářské firmě Emco měl na starosti marketing a export, nyní zastává funkci generálního ředitele. Před nástupem do Emca založil s kamarádem dva projekty podporující sportovní motivaci dětí – SportAnalytik (doporučení vhodných sportů díky rozpoznání individuálního talentu) a Gymnathlon (hravý všesportovní program).

Absolvent FPH 2005


Simona Kijonková

Simona Kijonková

zakladatelka, CEO
Zásilkovna

Je považována za první dámu e-commerce v ČR. V r. 2010 založila společnost Zásilkovna a vybudovala z ní mezinárodní logistickou firmu s obratem 2,5 miliardy korun. Aktuálně stojí v čele holdingu Packeta, což je 14 firem, kam spadá i česká Zásilkovna, a řídí více než 1500 zaměstnanců. Za svou činnost získala řadu ocenění. Stala se EY Podnikatelem roku 2017 hl. m. Prahy, zvítězila v žebříčku TOP Podnikatelka roku 2018 vydavatelství Economia, za rok 2020 se umístila na druhé příčce. Již řadu let se pohybuje na předních místech žebříčku nejvlivnějších žen Forbes.

Absolventka FPH 2003


Ivana Šenitková

Ivana Šenitková

Social Innovation Evangelist
a organizátorka TEDx

Svou kariéru začala v Ogilvy na pozici account manažerky. Poté pracovala pro nadační fond Starlift, který podporuje šikovné mladé Čechy a Slováky a poskytuje jim vzdělávání v oblasti IT. V rámci dobrovolných aktivit je již 5let hlavní organizátorkou inspirativních konferencí pro mladé TEDxYouth@Prague. Je členkou správní rady NGO Power of X, která v Praze tyto eventy zastřešuje. Na podzim 2018 stála za organizací prvního Social Innovation Weekendu v rámci zemí V4, který se konal za podpory Visegrádského fondu.

Absolventka FPH 2009


Pavel Vopařil

Pavel Vopařil

Venture Partner Miton
a CEO Bonami

Pavel má mnohaleté zkušenosti jak z online prostředí, tak z poradenského byznysu. Dříve působil například ve vedení vydavatelství Economia, portálu Centrum.cz či ve společnosti McKinsey. Věnoval se také poradenství při fúzích a akvizicích. Ke skupině Miton se přidal poté, co v roce 2017 vedl prodej Slevomatu. Od poloviny roku 2019 má plně na starosti e-shop Bonami.

Absolvent FPH 2002


Martin Wallner

Martin Wallner

spolumajitel
Mixit

Své podnikání rozjížděl v roce 2010, když byl ještě studentem na plný úvazek. Od té doby už mají za sebou Martin i firma dlouhou cestu. Představili se investorům ve Dni D, byli vyhlášeni EY začínajícími podnikateli roku 2015, rozrostli se na slovenský, polský, maďarský a rumunský trh, uvádějí na trh nové produkty i příchutě pro ty stávající. O svých zkušenostech Martin příležitostně píše pro magazín Forbes.

Absolvent FPH 2011


Jan Weisshäutel

Jan Weisshäutel

spolumajitel
Sprint

Od roku 2013 je pokračovatelem v rodinné tradici – distribuci norské značky Swix. V rodinné firmě založené jeho otcem Janem Weisshäutelem v roce 1993 dnes působí na pozici Obchodního a marketingového ředitele. Firma, ve které se snoubí láska ke sportu s obchodním duchem, má tržby sto milionů korun a na českém trhu zastupuje vice než 10 značek. Jan se mimo jiné účastnil 2 Olympijských her jako servisman v teamu medailistky Evy Samkové.

Absolvent FPH 2011

 

S aktivitami nám pomáhá: