Basketbalisté FPH přivezli stříbrné medaile z turnaje Easter Euro Basket

Pražský turnaj Easter Euro Basket je jedním ze tří turnajů v České republice, které jsou zařazeny na listinu mezinárodních mládežnických turnajů podporovaných basketbalovou federací FIBA Europe. Do letošního, již 22. ročníku se zaregistrovalo 34 týmů s více než 1000 hráči z řady evropských zemí. Vedle českých týmů se turnaje zúčastnily týmy z Německa, Maďarska, Slovinska, Srbska, Itálie, Slovensko, Španělska, Litvy či Spojených arabských emirátů.

Tým v dresech Fakulty podnikohospodářské koučovaný prof. Soukupem porazil v semifinále německý Risse Baskets Soest, bohužel ve finále už nestačil na litevský extraligový juniorský tým Jonavos KKSC. Vybojované stříbrné medaile jsou v takto silné mezinárodní konkurenci skvělým úspěchem a zajímavou propagací fakulty.