Další úspěch programu FPH: 23. místo v The Economist 2021 Masters in Management Ranking

V aktuálním žebříčku The Economist 2021 Masters in Management Ranking obsadil anglický program Master in International Management/CEMS vyučovaný na Fakultě podnikohospodářské 23. místo. Pro účast v žebříčku bylo přitom osloveno 102 škol. Publikované výsledky nakonec obsahují těch 40 nejlepších. Mezi nimi se už tradičně umístil také globální program CEMS, a to na skvělém 12. místě.

Obě umístění jsou především důkazem toho, že pokud studenti hledají kvalitní mezinárodní manažerské vzdělání, které obstojí i v zahraniční konkurenci, měly by jejich kroky vést právě na VŠE.

Klíčovými prvky magisterského programu Master in International Management (CEMS) jsou vysoká úroveň výuky, kdy je program neustále hodnocen a uzpůsobován požadavkům CEMS aliance, úzká spolupráce s vybranými firemními partnery, mezi které patří např. Hilti, Škoda Auto nebo Plzeňský Prazdroj, ale také výrazný zahraniční přesah, protože studenti programu musí povinně absolvovat zahraniční stáž a strávit jeden semestr na vybrané zahraniční univerzitě z CEMS aliance. Tu aktuálně tvoří 34 špičkových světových univerzit a zhruba 70 firemních partnerů.

První tři místa žebříčku obsadily v následujícím pořadí francouzská HEC Paris Business School, švýcarská University of St.Gallen a opět francouzská EDHEC Business School.

Součástí metodologie žebříčku bylo dotazníkové šetření vedené mezi studenty a absolventy, přičemž každá škola musela splnit minimální nároky na počet zúčastněných respondentů z obou kategorií.

Celý žebříček je k nahlédnutí na economist.com.