Děkan FPH prof. Hnilica o zrušení bakalářských prací ve Forbes Byznys podcastu

Když Fakulta podnikohospodářská loni na podzim oznámila, že od příštího roku ruší písemné bakalářské práce v současné podobě, vyvolalo to poprask.

„Překvapilo mě, že se velká část diskuze ke zrušení bakalářských prací točila okolo toho, jak zamezit tomu, aby studenti umělou inteligenci zneužívali, spíše než okolo toho, co udělat pro to, aby jí co nejlépe používali ve prospěch věci,“ říká ve Forbes Byznys podcastu děkan FPH profesor Jiří Hnilica.

Co FPH vedlo k tomuto kroku? Jak ho ovlivnil fakt, že fakulta je provázaná se zahraničními školami? Proč prof. Hnilica vnímá umělou inteligenci jako zlom podobný vynálezu knihtisku? A jak by se mohla dál proměnit výuka ekonomických studijních oborů? Poslechněte si nový díl Forbes Byznys podcastu zde.

Děkan FPH prof. Hnilica o zrušení bakalářských prací ve Forbes Byznys podcastu