Děkan FPH prof. Hnilica o zrušení bakalářských prací ve Forbes

Noví prváci, kteří nastoupí na naši fakultu v zimním semestru 2024/25, už nebudou psát písemné bakalářské práce v současné podobě. Nahradí je takzvaný bakalářský projekt. Ten bude možné splnit řadou způsobů dle preferencí a možností studenta. Půjde buďto o odbornou stáž v kombinaci s podrobnou zprávou ze zahraničního studijního pobytu, účast na fakultním výzkumném projektu, či konkrétní podnikatelský projekt.

„Příchod AI pro nás byl spíš impulzem, že je načase systém změnit způsobem, který je v souladu s dlouhodobou strategií fakulty. To znamená pojmout závěr bakalářského studia prakticky, což dává mnohem méně prostoru pro plagiátorství a studenti si do života odnesou mnohem více užitečných zkušeností,“ říká v rozhovoru pro Forbes děkan FPH prof. Jiří Hnilica.

Rozhovor si můžete přečíst zde.

O zrušení bakalářských prací ve stávající podobě vyšel i článek v e15 zde.

Děkan FPH prof. Hnilica o zrušení bakalářských prací ve Forbes