Elektronické potvrzení o studiu

Od pátku 13. března si jako studenti můžete v InSIS vygenerovat elektronické potvrzení o studiu (PDF soubor), které se automaticky digitálně podepíše. Tento digitální podpis ověřuje platnost dokumentu, soubor by měly přijímat všechny úřady a firmy stejně jako dosavadní papírové potvrzení s razítkem.

Postup je jednoduchý: V Portálu studenta v aplikaci Potvrzení o studiu klikněte na nové tlačítko Elektronické potvrzení o studiu. Potvrzení o studiu se vygeneruje a předá k digitálnímu podepisování na pozadí. Nejpozději za hodinu bude digitálně podepsaný soubor dostupný ke stažení ve vašem úložišti dokumentů.

Elektronické potvrzení o studiu se vydává pro aktuální semestr. Potvrzení může být v češtině či angličtině – jazyk závisí na tom, zda máte nastaveno české či anglické jazykové prostředí v InSIS.

Pravost podpisu lze ověřit v samostatných aplikacích na prohlížení PDF souboru, např. Acrobat Reader. Při zobrazení souboru ve webovém prohlížeči nejde ověřit platnost digitálního podpisu.

V případě, že by po vás někde vyžadovali potvrzení o studiu v papírové podobě, můžete dojít s PDF souborem na USB flash disku na kontaktní místo CzechPoint (pošta, většina obecních úřadů), a zde si za mírný poplatek nechat vytisknout úředně ověřenou kopii potvrzení.

• Autor: Hana Kruczková
  • Vytvořeno: