Podle Financial Times je Fakulta podnikohospodářská se svým programem International Management (MIM) 18. na světě

Fakulta podnikohospodářská VŠE zaznamenala v žebříčku „Financial Times Master in Management Ranking 2019“ nevídaný úspěch, když obsadila 18. místo. Oproti loňskému roku postoupila o další čtyři místa vzhůru, a stala se tak nejlépe hodnocenou fakultou ve střední a východní Evropě. V žebříčku se umístila se svým mezinárodním magisterským programem Master in International Management (MIM).

Mezinárodní magisterský studijní program CEMS, který je rovněž vyučován na Fakultě podnikohospodářské, se posunul z 9. na 8. místo.

První místo žebříčku obhájila švýcarská University of St. Gallen. Změna nenastala ani na druhém a třetím místě, kde se umístily HEC Paris (Francie) a London Business School (Velká Británie).

Fakulta podnikohospodářská se umísťuje na špici prestižního světového žebříčku Financial Times dlouhodobě, a to jako jediná česká fakulta. „Potvrdilo se, že naše loňské fenomenální umístění na samé špici univerzit celého světa, nebyla jen náhoda,“ uvedl k umístění děkan fakulty prof. Ivan Nový. „Myslím, že tento úspěch je jasným dokladem toho, že naše vysoké školství se nemusí, alespoň v oblasti ekonomického a manažerského vzdělávání, vůbec za nic stydět,“ dodává.

Magisterský program CEMS, který v žebříčku pro letošní rok zaujímá 8. pozici, je společným projektem 32 prestižních vysokých škol a univerzit, které poskytují manažerské vzdělání. Na Fakultě podnikohospodářské je vyučován jako součást anglického dvouletého programu Master in International Management.

Žebříček Financial Times pro rok 2019 je k dispozici zde.