Fakulta podnikohospodářská obsadila se svým programem International Management (MIM) 22. místo v žebříčku Financial Times

I letos potvrdila Fakulta podnikohospodářská svou silnou pozici mezi nejlepšími manažerskými školami z celého světa, když v žebříčku „Financial Times Master in Management Ranking 2020“ se svým programem International Management (MIM) obsadila 22. místo. Stejně jako v loňském roce je navíc nejlépe hodnocenou školou v regionu střední a východní Evropy.

První místo žebříčku obhájila švýcarská University of St. Gallen. Ke změně nedošlo ani na druhé pozici, kterou v žebříčku dlouhodobě zaujímá HEC Paris (Francie). Oproti tomu třetí místo nově obsadila rovněž francouzská škola, a to Essec Business School.

Konkurenci ze střední a východní Evropy nechává v žebříčku FPH daleko za sebou. Kozminski University (Polsko) najdeme na 39. místě, St Petersburg University, Graduate School of Management (Rusko) na místě 41., University of Ljubljana, School of Economics and Business (Slovinsko) na 77. a Corvinus University of Budapest (Maďarsko) na místě 90.

Magisterský program CEMS, který je jako součást programu Master in International Management (MIM) rovněž vyučován na Fakultě podnikohospodářské, se tentokrát umístil na 13. příčce. CEMS je společným projektem 33 prestižních vysokých škol a univerzit, které poskytují manažerské vzdělání talentovaným a ambiciózním studentům se zájmem o mezinárodní manažerské prostředí.

Žebříček Financial Times pro rok 2020 je k dispozici zde.