Financial Times: VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou je 62. nejlepší evropská škola

Financial Times dnes zveřejnily pořadí 95 nejlepších evropských byznys škol (Top 95 FT European Business Schools 2022 Ranking). VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou se v žebříčku umístila na 62. místě.

Ze zemí střední a východní Evropy se před VŠE umístila pouze polská Kozminski University, a to na 52. místě. První místo v žebříčku obsadila už po čtvrté za sebou prestižní francouzská univerzita HEC Paris, která je stejně jako VŠE jedním z 34 členů CEMS Aliance.

Hodnocené faktory žebříčku „Financial Times European Business Schools 2022“ vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Za VŠE tyto údaje poskytuje Fakulta podnikohospodářská.

Jedná se už o 19. ročník tohoto žebříčku, který hodnotí především kvalitu studia a šíři nabízených programů. Větší důraz je přitom kladen právě na kvalitu, aby školy, které nabízejí vysoce kvalitní vzdělání, ale nedisponují všemi hodnocenými kategoriemi studijních programů, mohly v žebříčku stále dosahovat dobrých výsledků. Žebříček je zároveň sestavován na základě umístění školy v dalších hodnoceních Financial Times z téhož roku: MBA, Executive MBA, Masters in Management (MiM) a dva žebříčky neakademických exekutivních vzdělávacích programů.

Letošní žebříček Financial Times je k dispozici zde.

Loňský žebříček je dostupný zde.

FT European Business Schools 2022 Ranking: VŠE reprezentovaná FPH je 62. nejlepší evropská škola