Jiří Hnilica o bakalářských projektech v podcastu Kontext na iDNES

„Praktičnost netkví v intelektuálním tréninku, ale v jeho využití při konkrétní činnosti, a to teď naše fakulta dokáže poskytnout,“ říká děkan FPH profesor Jiří Hnilica v podcastu Kontext na iDNES. „V řadě případů má firma nějaký problém nebo nějakou záležitost, co by ráda řešila. A není na to čas a energie. Tady se krásně nabízí využít studentů, aby na problému zapracovali a spolu s vyučujícími pomohli najít řešení,“ dodává.

„Studující budou mít možnost využít ta témata, která budou předjednána s firmami. Ale jsou tu studující, co mají nějaké svoje představy, že by chtěli zlepšit nějaký proces ve firmě, udělat nějakou lepší marketingovou kampaň. Mnoho projektů máme i na internacionalizaci, na expanzi do zahraničí.“

V podcastu se dozvíte, jak budou bakalářské projekty vypadat a s jakými firmami fakulta spolupracuje. Řeč padla i na to:

• Jaká je zpětná vazba od studentů a uchazečů na tuto změnu?
  • Změní se skladba uchazečů na základě této změny?
  • Očekává pan děkan, že absolventi pak budou zaměstnatelnější?
  • Zvažuje podobnou změnu u diplomových prací?

Poslechnout podcast si můžete zde.

Jiří Hnilica o bakalářských projektech v podcastu Kontext na iDNES