Nový díl podcastu S FPH do zahraničí: Itálie, Řím

Vítáme vás u posledního dílu podcastu S FPH do zahraničí pro letošní sezónu. Rozhodli jsme se zakončit naši první sérii podcastů zemí lásky, jídla a slunce – Itálií. Do sedmé epizody jsme pozvali studentku bakalářského programu Arts management Magdalénu Petrovou, která v letním semestru 2023 vyjela na studijní pobyt do Říma na LUISS – Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli.

Mája nám prozradila, jaké to je bydlet v hlavním městě Itálie a na několik měsíců se ponořit do místní kultury a způsobu života.

• Která místa stojí za to navštívit, jaká jídla ochutnat a na co je potřeba se připravit?
  • Zažila Mája větší kulturní šok při příjezdu do nové země, nebo při návratu do Čech?
  • Co obnáší studium na soukromé škole, jaké předměty si zvolit a jak efektivní je kombinovaná forma studia (online/offline)?

Zeptali jsme se samozřejmě i na finanční stránku výjezdu, ubytování a celkový pohled na otázku, která trápí mnohé studenty: “Stojí za to odjet studovat do zahraničí?”

Jak už jistě všichni víte, Erasmus není jenom o studiu, ale i o zážitcích, které nám zůstanou do konce života. Mája se s námi podělila o tipy na jednodenní i vícedenní výlety, které můžete během svého pobytu v Římě absolvovat. Vystihuje Itálii rčení “DOLCE FAR NIENTE” a dá se celá její zkušenost popsat jedním slovem “AMOR”? Poslechněte si nový díl, který je dostupný na všech podcastových platformách, a přesvědčte se o tom sami.

Mája se také účastní soutěže o nejlepší fotografii z Erasmu. Hlasovat můžete do 17. prosince zde.

Nový díl podcastu S FPH do zahraničí: Itálie, Řím