Nový díl podcastu Ze života FPH s Filipem Kolářem

V novém díle podcastu Ze života FPH vám přinášíme další zajímavý příběh studenta naší fakulty, Filipa Koláře, který momentálně dokončuje své bakalářské studium programu Arts management. Během posledních pár let stihl odjet na Eramsus do Mnichova nebo také založit Galerii Postoj, kterou teď vede spolu s dalšími dvěma studenty Artsu Karolínou Špundovou a Otakarem Šubrtem.

Založení Galerie Postoj mají na svědomí tito tři kamarádi, kteří věří, že současné umění má být srozumitelné pro všechny. Proto se rozhodli vstoupit do veřejného prostoru a ve stanici metra Náměstí Republiky přestavěli směnárnu, která okrádala turisty, na galerii. Prezentují zde světové výtvarné umění široké veřejnosti a vymezují se vůči nesrozumitelným kurátorským textům a financování třetí stranou.

Jak vznikl nápad otevřít galerii ve veřejném prostoru? Proč právě název “Galerie Postoj” a proč kvůli automobilce měnili strategii? Čtyři úspěšné vernisáže, několik článku v tištěném magazínu RESPEKT, Deníku N, METRU či odvysílaná reportáž v hlavním vysílacím čase na ČT24.

Jaké další prostory má v plánu Galerie Postoj v Praze oživit? Co dál od netradiční galerie očekávat a kam se přijít podívat na aktuální výstavu? Toto a mnohem více se dozvíte při poslechu nové epizody, která je již dostupná na všech podcastových platformách. Přejeme všem příjemný poslech.

Nový díl podcastu Ze života FPH s Filipem Kolářem