Ohlédnutí za Startup Festivalem a finále soutěže Startup VŠE

Letošní ročník Startup Festivalu, který pořádá Katedra podnikání FPH a xPORT VŠE,  je za námi. Živý vstup přímo z festivalu si můžete poslechnout v Českém rozhlase v pořadu Věda Plus v čase 13:46:30 zde.

„V rámci Startup Festivalu se tu vždycky objeví spousta lidí z jiných univerzit, a to je i cílem této akce. My na to i navazujeme a vytváříme další projekty, které mají propojit univerzity napříč Českou republikou,“ říká dr. Michal Andera v rámci další reportáže Českého rozhlasu. Tato reportáž je dostupná zde v čase 6:21:50.

Finále soutěže Startup VŠE

Součástí Startup Festivalu bylo i finále soutěže Startup VŠE, která podporuje a oceňuje podnikatelské projekty vzniknuvší na půdě VŠE. Ve finále soutěže stanulo 5 projektů z celkem 22 projektů, které se letos do soutěže přihlásily.

Startupem VŠE 2024 se stal projekt Siberlogy, který vyvíjí a pomocí 3D tisku produkuje ortopedické vložky na míru. Porota složená z řad akademiků Katedry podnikání FPH a investorů ocenila zejména byznysový potenciál nápadu a osobní nasazení jeho zakladatele a CEO. Tím je student bakalářského studia ekonomie Zdeněk Tejkl.

Také startup Pracujvezdravotnictvi.cz studentů Simona Senčara a Aimana Al Masaniho, kteří jsou na FPH v posledním ročníku magisterského programu CEMS, si z finále odnesl 100 000 korun.

Portál Pracujvezdravotnictvi.cz je pracovní portál určený výhradně pro studenty a profesionály z lékařských a zdravotnických oborů. Jeho cílem je zlepšit průhlednost a sdílení informací mezi zdravotníky prostřednictvím hodnocení jejich pracovních a stážových zkušeností a nabídnout seznam těchto příležitostí ve zdravotnickém odvětví.

„Podařilo se nám podepsat smlouvu s 17 nemocnicemi nejen v ČR a na Slovensku, ale i ve Švýcarsku a Německu. A nadále pracujeme na získání dalších spolupráci, přičemž tento měsíc budeme onboardovat další tři nemocnice,” řekli během soutěžní prezentace Simon Senčar a Aiman Al Masani.

„Příjmy už náš projekt generuje a využíváme je hlavně na další vývoj produktu. Peníze od FTMO proto využijeme primárně na marketing, na který nám zatím zbývaly jen omezenější zdroje,” reagoval na ocenění Senčar.

O výsledcích soutěže si můžete přečíst i v médiích:

Ohlédnutí za finále soutěže Startup VŠE a Startup Festivalem