Opustil nás pan profesor Vladimír Novák

S hlubokým zármutkem sdělujeme, že dne 14. listopadu 2021 zemřel profesor Vladimír Novák, emeritní člen katedry manažerské ekonomie a dlouholetý akademický pracovník Vysoké školy ekonomické v Praze.

Prof. Vladimír Novák absolvoval gymnázium v Jindřichově Hradci a studoval Národohospodářskou fakultu VŠE, kterou ukončil v roce 1960, a stal se vysokoškolským učitelem ekonomie. V roce 1972 obhájil kandidátskou práci, v roce 1977 se habilitoval a v roce 1978 byl ustanoven docentem, v roce 1988 byl jmenován profesorem. Aktivní pedagogické činnosti, výuce ekonomické teorie, se věnoval na špičkové úrovni neuvěřitelných sto semestrů.

V zahraničí působil na univerzitách v Římě, Moskvě a Havaně. Předmětem jeho vědeckého zájmu byly problémy ekonomických výkyvů a rozdělování důchodů. Významně se účastnil tvorby učebních pomůcek jako autor, spoluautor i vedoucí autorského kolektivu. Byl členem vědeckých rad a podílel se na výuce v doktorském studiu na řadě vysokých škol, mimo jiné v Pardubicích, Hradci Králové či Brně.

V roce 2010 rektor Vysoké školy ekonomické ocenil dlouholeté zásluhy prof. Ing. Vladimíra Nováka, CSc. o rozvoj školy udělením medaile Aloise Rašína.

Parte profesora Nováka