Poděkování děkana Fakulty podnikohospodářské studentům

Vážené studentky, vážení studenti Fakulty podnikohospodářské,

uplynulé měsíce byly pro nás všechny velmi náročné. Řada z Vás vyjadřovala v tomto nestandardním období nejrůznější názory, ať již pozitivní, či konstruktivní kritické. Např. na Facebooku jsme byli kritizováni za to, že jsme dlouho neinformovali o podmínkách konání státních závěrečných zkoušek či podobě přijímacího řízení. Museli jsme však čekat na schválení novely zákona o vysokých školách, stejně jako na jednotlivé vyhlášky MŠMT, které upravovaly hygienické, právní a organizační podmínky fungování školy a závěru semestru. Věřte, že naší snahou bylo vždy co nejdříve vyjasnit následné kroky a informovat Vás studenty i naše kolegy na fakultě.

Na druhou stranu, zasíláte nám i pozitivní zprávy. Většinou oceňujete zachování původního harmonogramu akademického roku a vstřícnost většiny pedagogů. Včera mě navíc potěšil email od jednoho z Vás, ve kterém student děkuje za „zachování férovosti studia a zkoušek“, díky kterému u nás na fakultě nedošlo „k devalvaci hodnoty úspěšného absolvování předmětů“. A to je pro nás jednou z priorit.

Rád bych Vám všem, stejně jako pracovníkům fakulty, touto cestou poděkoval nejen za cennou zpětnou vazbu, ale hlavně za to, jak jste na situaci způsobenou pandemií koronaviru zareagovali a jak jste se v průběhu letního semestru dokázali přizpůsobit zcela novým podmínkám. I díky Vaší flexibilitě a vstřícnosti jsme společně zvládli přechod na online výuku a nyní zvládáme probíhající zkoušky a obhajoby. Upřímně si tohoto Vašeho přístupu vážím.

Přeji hodně štěstí u zkoušek a obhajob, krásné a klidné prázdniny a věřím, že do zimního semestru vykročíme již v běžném režimu.

Prof. Ing. Ivan Nový, CSc.
Děkan Fakulty podnikohospodářské VŠE