Poslední týden na přihlášení na vedlejší specializaci! /do 19.8./

V rámci navazujícího magisterského studia si povinně vybíráte vedlejší specializaci (VS). Jejím smyslem je rozšířit vaše znalosti a kvalifikaci nad rámec studia hlavního oboru.

VS si registrujete přes InSIS (Moje studium – Portál studenta – Registrace/Zápisy na VS), kde si můžete vybrat až 3 Vedlejšky, ale přiřazena vám bude jen jedna, a to dle volné kapacity a splnění výběrových kritérií (někdy je vyžadován motivační dopis nebo CV).

Počet předmětů pak může být rozdílný, většinou se pohybuje v rozmezí 5-7 předmětů, přičemž jejich celková hodnota v kreditech odpovídá vždy 30 ECTS. Vybírat můžete z nabídky VS napříč všemi pražskými fakultami, která zahrnuje více než 50 různorodých oblastí.

Jak si studium VS rozvrhnete, je na vás, pokud předměty nebudou vyžadovat návaznost, zvládnete ji vystudovat i za jeden semestr. Ke zdárnému zakončení je potřeba složit soubornou zkoušku, na kterou se přihlašujete poté, co máte odstudovány všechny předměty VS. Pokud byste chtěli v rámci VS zpracovat i diplomovou práci, můžete, ale pouze tehdy, spadá-li příslušná VS pod fakultu vašeho hlavního oboru.

Přihlašování do vedlejších specializací na ZS 20/21 končí 19.8. 2020.

Jaké vedlejší specializace nabízíme na Fakultě podnikohospodářské, se dozvíte níže.

Vedlejší specializace FPH