Rozhovor: Martin Krajhanzl, CFO Aspironixu, o práci, studiu na FPH a členství v Honors Academia

Martin Krajhanzl je v současnosti finančním ředitelem (CFO) ve firmě Aspironix, která je mezinárodním poskytovatelem služeb a distribuce v oblasti zdravotnictví a estetické medicíny a která je také firemním partnerem naší fakulty. Co přivedlo Martina ke studiu Podnikové ekonomiky a managementu a jaká byla jeho pracovní cesta do Aspironixu?

Martine, můžeš se nějak stručně představit?

Jmenuji se Martin Krajhanzl a baví mě, co dělám a jak žiju. ?

Proč sis vybral studium na Fakultě podnikohospodářské?

Vždycky mě bavila ekonomie, tedy přesněji mikroekonomie, a podnikové hospodářství. Proto to byla v rámci VŠE jasná volba.

Vím, že jsi byl členem Honors Academia. Řekl bys mi o tom něco víc?

O Honors Academia jsem se dozvěděl začátkem 2007 v Akademickém senátu FPH, kde jsem byl místopředsedou. Tehdy to byl návrh pana profesora Nového a velmi se mi zalíbil, tak jsem následně pro vznik programu i hlasoval. Do prvního ročníku jsme pak spolu s tehdejším studentským tajemníkem FPH, Mišo Krippelem, přivedli řadu svých kamarádů. Bylo skvělé být u zrodu tak zajímavého studijního programu.

Co Ti studium na Fakultě podnikohospodářské a členství v Honors Academia přineslo?

Široké znalostní zázemí v oblasti podnikového hospodářství a výborných přednášek na katedře mikroekonomie, kde bych vyzvedl především prof. Pavla Sirůčka. Studium FPH mi ukázalo, že kdo chce dosáhnout na více, než je standard, musí na sobě zamakat. Honors Academia pak bylo cenné v aplikaci získaných znalostí a vedlejší specializace, Kvantitativní metody v managementu, mi celému vzdělání dala kvantifikovanější ráz a zároveň rozvinula moji matematickou intuici.

Založil jsi Klub investorů. Co Tě k tomuto nápadu přivedlo? O čem Klub investorů je?

K této myšlence mě dovedla přednáška na téma kapitálové trhy z 1. fakulty (FFÚ). Vydržel jsem tam asi 45 minut. Ten výklad mi přišel strašně „šedivý“ ve srovnání se sledováním dění na trzích, například CNBC.

Klub investorů vnímám jako doplňující vzdělávací a networkingovou platformu vedle studia na VŠE pro zájemce o dění na kapitálových trzích.

Co jsi dělal, než si se stal CFO v Aspironixu?

Díky Klubu investorů jsem se dostal do analytického týmu České spořitelny, kde jsem strávil 6 let, pak pokračoval jako CFO ve Storyous (nyní projekt Rockaway Capital).

Co Tě na Tvé práci baví?

Především mě baví oblast zdravotnictví. Jinak po technické stránce rád bojuji s dojmologií a rád dodávám členům managementu podklady, které jim umožňují dělat lepší manažerská rozhodnutí.

Jaké máš plány do budoucna?

V první půlce roku dokončuji studium programu managementu ve zdravotnictví (MHA). Těším se jak na uplatnění nabytých znalostí v praxi, tak i na plánovaný přírůstek do rodiny ?

Děkuji za rozhovor.

Taky děkuji.

Pokud vás zajímají další novinky a zajímavosti od nás z fakulty, najdete je i na Facebooku a Instagramu.

• Autor: Hana Kruczková
  • Vytvořeno: