Program Podniková ekonomika a management

Co je cílem?

Cílem bakalářského studia programu Podniková ekonomika a management je vychovávat analyticky a eticky uvažující odborníky se širokým ekonomickým přehledem s hlavním zaměřením na management podniku.

Pro koho je vhodný?

Tříletý bakalářský program Podniková ekonomika a management je vhodný pro studenty se zájmem o podnikatelské prostředí. Přemýšlíte-li o založení vlastního podniku nebo o kariéře na manažerské pozici, pak je tento program pro vás.

Jste ideální uchazeč?

Máte analytické uvažování, velmi dobře znáte jeden světový jazyk (angličtinu, francouzštinu, němčinu nebo španělštinu) a alespoň na začátečnické úrovni ovládáte druhý cizí jazyk (angličtinu, francouzštinu, němčinu, španělštinu, portugalštinu, italštinu nebo ruštinu). Oběma jazykům se budete během studia dále věnovat.

Kde se uplatníte?

Jako absolvent se budete moci věnovat ekonomickým a manažerským funkcím na všech úrovních řízení podniku. Uplatníte se jak v podnikatelském sektoru, tak i ve státní správě a neziskovém sektoru. Budete se moci hlásit na pracovní pozice v marketingu, personalistice, consultingu, auditu, managementu, event managementu, projektovém managementu, sales managementu, manažerské psychologii a sociologii, logistice nebo finančním managementu. Nebo můžete založit vlastní firmu. Mrkněte se, kde pracují naši absolventi zde.

Jaké předměty vás čekají?

• všeobecného ekonomického základu: ekonomie, účetnictví, matematika, statistika, informatika, právo,
      • předměty oborové profilace: strategická analýza, management, marketing, finanční management, základy podnikání, logistika, provozní management, personální řízení, organizační chování, spotřební chování atd.
      • oborově volitelné předměty: vybírat můžete ze široké škály předmětů, například: Big data v managementu, komunikace a public relations, city logistika, disaster management, kritické myšlení, Lean Six Sigma, lidské zdroje na trhu práce, psychologie a sociologie řízení, sociální podnikání a mnoho dalších
      • 2 jazyky: jeden na pokročilé a druhý na středně pokročilé úrovni, jeden z jazyků musí být angličtina
      • odborný předmět v cizím jazyce
      • 2 zápočty z tělesné výchovy a sportu: nabídku, z čeho můžete vybírat, najdete zde

V prvním semestru vám bude rozvrh vytvořen fakultou, vy si pouze dle svých preferencí zaregistrujete cizí jazyk a tělocvik. Od dalších semestrů si tvoříte rozvrh sami! Můžete tedy mít výuku celý týden, ale třeba taky jenom tři dny, nebo pouze odpoledne.

Na začátku bakalářského studia máte celkem 216 kreditových poukázek ECTS (v tom 36 rezervních). Pro absolvování studijního programu Podniková ekonomika a management máte povinnost získat 180 kreditů ECTS.

Vzorový studijní plán

Předměty všeobecného ekonomického základu

Předměty oborové profilace

Chcete získat zahraniční zkušenosti?

V rámci bakalářského studia můžete vyjet na studijní pobyt do zahraničí na jeden semestr.

Kde můžete rozšířit své znalosti?

Studenti si mohou své znalosti a dovednosti dále rozvinout v rámci navazujícího magisterského studijního programu Management.