Předmět Úvod do studia vás seznámí nejen se systémem studia, ale i s vašimi spolužáky. A co všechno vás čeká?

10. září
12. září
2019

Jedná se o první předmět (v InSIS veden jako 33F100 Úvod do studia), který jako nově nastupující studenti do bakalářského studia na FPH absolvujete. Předmět je koncipován tak, aby vám pomohl s přechodem ze střední na vysokou školu. Cílem předmětu je představit fakultu a význam studovaného programu, vysvětlit logiku studia na fakultě, představit klíčové studijní příležitosti a podpořit studenty k tvorbě vlastní studijní cesty.

Kdy a kde výuka probíhá

Úvod do studia probíhá blokovou formou v nultém týdnu, tedy v týdnu před startem výuky ostatních předmětů. Výuka Úvodu do studia začíná v úterý po imatrikulacích a končí ve čtvrtek odpoledne. Podrobnosti o časovém harmonogramu a místnostech výuky se dozvíte ve svém rozvrhu v InSIS.

Co Vás čeká?

Den Aktivita
Úterý Představení studovaného programu a jeho smyslu
Vyjasnění očekávání FPH od studentů v kontextu nabízených možností
Seznámení se spolužáky ve studijní skupině
Středa Nasměrování, jak převzít odpovědnost za své studium
Praktické tipy, jak být při studiu úspěšný
Čtvrtek Workshopy, které podpoří vaše první kroky na fakultě
Možnost zeptat se osobně na vše, co potřebujete vědět

Adresa Areálů

VŠE – Areál Žižkov
nám. Winstona Churchilla 1938/4, 130 67 Praha 3 – Žižkov (mapa)

VŠE – Areál Jižní Město
Ekonomická 957, 140 00 Praha 4 – Jižní Město (mapa)

Co si vzít s sebou?

• Mobilní telefon
  • Psací potřeby
  • Blok na poznámky

Podmínky absolvování předmětu

Absolvování Úvodu do studia patří mezi vaše studijní povinnosti. Zápočet bude přiznán za absolvování celého třídenního výukového bloku.

Pokud se z libovolného důvodu nemůžete výuky či její části zúčastnit, bude vám předmět automaticky omluven a svou studijní povinnost si splníte při další příležitosti, tj. v následujícím roce. Z hlediska koncepce předmětu je doporučováno absolvovat Úvod do studia před prvním ročníkem či co nejdříve.

Studentům, kteří již na FPH dříve studovali a nyní do prvního ročníku nastupují opakovaně, bude Úvod do studia automaticky uznán. Pro uznání není potřeba psát žádnou žádost, ani odstraňovat předmět z rozvrhu v InSIS. V případě vašeho zájmu o dobrovolnou účast na Úvodu do studia vám toto bude umožněno – přijďte na výuku dle svého rozvrhu v InSIS.

Studentům, kteří již dříve studovali jinou fakultu VŠE či jinou vysokou školu, zůstává povinnost Úvod do studia absolvovat.

Jaké zvolit oblečení?

Jelikož se před Úvodem do studia konají imatrikulace, na které je požadován společenský oděv, doporučujeme vám, abyste si přinesli pohodlné oblečení na odpolední program. V prostorách Nové budovy VŠE, před vchodem do auly je šatna, ve které je vhodné si oblečení uložit.

Jak je řešené jídlo?

První den předmětu, tedy v úterý 10. 9. budete mít oběd (sendvič a pití) zajištěn v Akademickém klubu. Na další dny je výběr a zajištění jídla již na vás. Můžete si buď přinést vlastní či využít restaurace a stravovací zařízení, kterých je na Žižkově a v okolí areálu Jižního Města dostatek. V případě hezkého počasí můžete využít možnost pikniku před budovou školy.

Seznamovací kurz
Často kladené otázky